Kui uut ja tühja kodu sisustada, siis millest tasuks alustada?

Kõigepealt võiks välja otsida erinevaid pilte sisustusstiilidest ja erinevatest ruumidest, mis väga meeldivad. Seejärel võiks kaardistada uue kodu iseärasused ja mõelda, kas neid annaks kuidagi esile tuua ja rõhutada, lisades olemasolevale pinnale iseloomu ning unikaalsust. Inspiratsioonipiltidest võiks vaadata, mis elemendid sobiksid uude koju nii välimuse kui mõõtmete poolest. Seejärel võiks välja valida sama kategooria erinevad tooted ja hakata sisustust tubadepõhiselt kombineerima. Nii peaksid lõpuks selguma ka võidukombinatsioonid.

Kui leiad poest peaaegu ideaalse asja, aga mingi väike detail on vale, kuidas seda ise korda teha?

Kui eelarve on väga piiratud, siis on kaks võimalust. Sa kas ostad kõige odavama asjad ja lepid kesise tulemusega või ostad mittetäiuslikud asjad ja muudad need vastavalt oma nägemusele täiuslikuks. Näiteks Kaamos Kinnisvara aastaks tasuta kellelegi kasutada antava Vikimõisa auhinnakorteris kleepisin ma diivani ja tugitooli soklid ning lisaks ka magamistoa voodi jalad spetsiaalse musta lindiga üle. Eesmärgiks oli muuta esemed üksteisega sobivamaks. Erinevaid väikeseid detaile on tihtipeale üsnagi jõukohane ka algajal sisustajal ümber teha. Vaja on ainult enne natukene uurida, millised on erinevad võimalused ja kuidas on kõige mugavam seda teha.

Millega arvestada valgustite valikul?

Valgustite puhul ei soovitaks ma ühte ruumi liiga palju erineva välimusega pilkupüüdvaid valgusteid kuhjata. Söögilaua kohale on kindel ja turvaline valik suuremamõõduline rippvalgusti. Kindlasti peaks mõtlema läbi ruumi üldvalgustuse. Siinivalgustite boonuseks on see, et üldjuhul on võimalik siinile veel valgusteid juurde lisada, kui selleks peaks olema vajadust. Magamistoas võiks olla mahedam ja kollasem valgus, sest liiga hele ja külm valgus võib muuta inimese enne magama minekut ärksaks.

Kuidas hooldada mööblit nii, et see püsiks pikemalt värske?

Puidu puhul ei soovitata kasutada kanget keemiat. Kõige parem on puitpindu pesta märja lapi ja nõudepesuvahendiga. Käsnad ei ole hea valik, kuna need kraabivad pindu. Lisaks võiks aegajalt vahatada puitpinnad üle spetsiaalsete hooldusvahadega. Pehme mööbli puhul aitab kõige paremini eseme eluiga pikendada, kui panna argipäeval istumise alla mõni tekk või lina. Sellisel juhul määrduvad pinnad vähem ja mööbli kattematerjali tekstuur püsib kauem värske.

Kas väiksema ruumi sisustamine on lihtsam kui suure?

Iga ruumi, olgu ta siis väike või suur, sisustamise lihtsus oleneb ruumi võimalusest ja planeeringust. Üldjuhul on kõige kergem sisustada keskmise suurusega pindu, kuna standardsed mööbliesemed mahuvad sinna tõenäoliselt ära. Kui ruum on väga väike, tuleb hakata otsima väga kindlate mõõtudega tooteid ja tihtipeale minna eritellimusmööbli teed. Väga suurte ruumide sisustamisel on aga oht, et ruum ei jää hubane.

Kaamos Kinnisvara annab ühele inimesele aastaks tasuta kasutada uhiuue sisustatud korteri - konkursile on võimalik avaldusi esitada veel 13. novembrini siin: https://kaamos.ee/vikimoisa/tasutakodu/

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid