Sügis ei ole vastik aeg, mil peab iga ilmaga õues lehti riisuma, vaid vastupidi — mõnus aeg, mil rahulikult terrassil istuda, aiatoimetustest puhata, teed juua ja vaadata, kuidas lehed langevad. Sellepärast proovi sel aastal lehed riisumata jätta. Usu meid, sa saad kiiresti üle ebamugavustundest, kui näed, kui ilus puualune lehevaip tegelikult on!

Riisumata jäetud puulehed on aiale toiduks

Puulehed annavad toitu nii puule endale kui ka selle all oleval murule. Kui muld on muudetud väga toitainevaeseks, tuleb seda lõpuks kunstlikult väetama hakkama. Seega on palju mõistlikum aega ja raha kokku hoida ning lasta loodusel ise toimetada. Puu alla jäetud lehed teevad mullaväetamistöö ise kenasti ära.

Lehed kaitsevad puujuuri külma eest

Langenud lehed kaitsevad puujuuri ka külma eest, mis on eriti oluline lumevaesel talvel. Lase talve jooksul toitainetel maa sisse imbuda ja kui sa just pead, siis korista lehed kevadel ära. Aga ka siis võid lehed lihtsalt tüve lähedusse kokku riisuda — neid pole vaja plastkottidesse panna või, veel hullem, põletada. Nojah, see pole üldse lubatudki!

Lehtede all talvituvad putukad

Kui sa lehed ära riisud, võtad putukatelt nende talvekorteri. See sul küll plaanis polnud, ega ju? Putukad on sinu aiale sama vajalikud nagu lagunevatest lehtedest saadavad toitained murule ja puule endale.

Värviline lehevaip on lihtsalt ilus!

Kui sa oled suutnud reha ja lehepuhuri kuuris hoida, siis näed varsti, kui ilusaks su aed muutub. Istu terrassil ja lihtsalt naudi värvilist vaadet. Kui sa lehed ja suvelilled koristamata jätad, näed esimestel härmatanud külmahommikutel sellist ilu, mida sa varem polegi märganud, kuna oled lehed alati enne külma tulekut korralikult ära riisunud.

Uued naabrid

Tegelikult soovitame sul sel aastal veelgi kaugemale minna ja lihtsalt aed kevadeni rahule jätta. Lisaks lehtede riisumata jätmisele ära korista ka suvelillede varsi ära. Sul on kevadel piisavalt aega seda teha. Hakkad varsti märkama linnukesi, kes tulevad su koristamata ja kuivanud lillevartele istuma ja söögipoolist otsima.

Vähem müra, parem tuju

Lehepuhurid võivad ju elu päris mugavaks teha, aga paraku on tegemist vastikut müra ja vingu levitavate asjandustega. Mida vähem müra, seda parem see meie vaimule on.

Lisaks keerutavad lehepuhurid üles ka sellisel määral tolmu, mida luud iial teha ei suudaks, nii et lisaks mürale ja kütuse põlemise jääkidele, mis tulevad lehepuhurist, lendub õhku veel terve hulk tolmu ja jääke, mida inimene sisse ei peaks hingama.