Valgustid on interjöörimaailma trumpkaart. Too tuppa valgus vaid ühe lihtsa valguselemendi näol ja juba lood soovitud atmosfääri, kuid kasuta mitmeid erinevaid valgusteid ning sul on ruumikujundus, mis lööb kõik külalised pahviks. Põranda-, seina- või hoopis laualambid on vaid mõned valikud, mille abil ruumi valguslahendusi luua. Kuidas valida neist õige? Siinkohal tasubki vaadata, milliseid trende ennustati messidel SuperSalone Milano, Decorex International ja London Design Festival.

Metallist ja marmorist põrandalambid

Marmor on kaunis ja vastupidav materjal, mida paljud sisearhitektid oma projektides kasutada armastavad. Lisaks meeldib neile seda metalliga kombineerida, andes interjöörile väga elegantse üldmulje. Samuti on tõusuteel šikkide põrandalampide kasutamine ruumikujunduses ning mida rohkem valgusti disain ruumis välja paistab, seda parem. Heaks näiteks on Bert Franki loodud Vima põrandavalgusti (pildil).

Art déco

Võime vist väita küll, et art déco ei ole viimasel sajandil kordagi päriselt moest läinud. Nüüd on see aga selgelt äratuntav, viimistletud ja võimalik, et piisavalt küps, et võiksime võtta seda kui klassikalist stiili, mida interjööris kasutada. Siiski, värske trendisuund annab art déco’le valgustimaailmas värskema ilme. See on nüüd vähem särav ja glamuurne, samal ajal on pööratud ekstra tähelepanu pisidetailidele, nagu pehmed servad või marmori kasutamine.

Sakilised servad

Unusta nüüd mõneks ajaks sirged jooned ja eelista hoopis näiteks sakiliste või lainetavate äärtega lambikupleid, mis näevad ekstra stiilsed välja ning sobituvad interjööri nagu valatult. Selle trendi suurim pluss on, et see sulandub kerge vaevaga olemasolevasse ruumi, olgu siis söögi- või elutuppa või hoopis avarasse esikusse, mõjudes kohe uskumatult šikina.

Justkui oma kätega tehtud ...

Kui koroonaviiruse pandeemiale millegi eest tänulik olla, siis ilmselt selle eest, et aina rohkemad inimesed huvituvad taas käsitööst ja ise oma kätega millegi kauni valmistamisest. Isegi kui sina ei ole midagi valmis kudunud või meisterdanud, siis ilmselt tead kedagi, kes on, ja selle isetegemise efekt on nüüdseks jõudnud ka interjöörikujundusse. Aina enam otsitakse midagi, mis oleks käsitsi valmistatud ja seeläbi kordades hinnalisem, eriti tore, kui meistrimees oleks veel tuttav ka. Lühikese elueaga asjad on järjest rohkem moest väljas ja jätkusuutlikud, hingega valikud aina populaarsemad. Materjalidest on praegu kõige populaarsemad paber, rotang ja bambus.

Tulevikuajastu valgustid

Nüüd on aeg uuesti „Star Warsi“ filme vaadata ja pöörata seejuures ka tähelepanu sellele, milline on sealne ruumikujundus. Trendikad on valgustid, mis oleksid tulnud meieni justkui tulevikust. Võimalik, et neid pole esmapilgul kohe võimalik „kauniks“ nimetada, aga kindlasti on nendel valgustitel iseloomu ja nad mõjuvad justkui maaväliselt. Ehk sobiks midagi sellist just sinu kodukontorisse või hoopis esikukapile? Unusta vahelduseks praktilisus ja tee kummardus pisut veidrapoolsele, aga lahedale disainile. Pööra ekstra tähelepanu detailidele, nagu läiklev või lakitud viimistlus, pilkuköitev lambijalg või silmatorkav värvitoon, mis käib ühte jalga praeguste trendidega.

Arhitektuursed laevalgustid

Unusta vanamoodsad lühtrid ja eelista hoopis arhitektuurseid laevalgusteid, mis mõjuvad uudselt, kaasaegselt ja šikilt ning lisavad interjööri vajalikul hulgal glamuuri. Laevalgustid peaksid olema kodu kroonijuveeliks, aga samal ajal ei pea olema tegemist peamise valgusallikaga. Selle töö võivad teha ära praktilisemad seina-, laua- ja põrandalambid. Modernsed lühtrid olgu hoopis kui skulptuurid interjööris.

Allikas: Indecortrends

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid