Sügisene torm võib kaasa tuua korralikud laastamistööd alustades murdunud puudest kuni muude esemeteni, mida näiteks tuul lennutada võib. Ilmade jahenedes võivad külmakraadid kaasa tuua torustiku rikkeid ja hoone konstruktsiooni märgumist. Samuti garaažis olev hinnaline murutraktor või hinnalisemad aiatööriistad on väärt saak kurikaeltele. Need on vaid mõned riskid, millega peab arvestama kui suvekodu üksi suve ootama jätad.

Vähenda võimalikke riske suvilast lahkudes

Suvila kaitsmiseks saab ise palju ära teha. Suvilast lahkudes on elementaarne välja lülitada elekter, lasta tühjaks veetorud, korjata hoovist kokku suvemööbel ja muud esemed. Nii välistad näiteks külma tõttu paisunud veetorud, lühised elektrisüsteemis ja vähendad ka varguse ja tormi tõttu tekkida võivad kahjusid.

Ka suvekodu tasub kindlustada

Suvilat kindlustades võib hind olla kõrgem tavapärasest kodust, sest tegemist on mittealalise elupaigaga, kus riskid on suuremad. Kindlustusseltside pakkumised on väga erinevad. Vahel pakutakse paremaid lahendusi mittealalise elukoha (suvila, maakodu) kindlustamiseks juhul, kui oled alalise elukoha nende juures juba kindlustanud. Hinnatundlikuma kindlustaja puhul on heaks nipiks suurendada omavastustust, kuid riskide osas valida siiski võimalikult lai kindlustuskate ning vaadata hinna taga olevaid tingimusi.

Meelespea suvekodu talviseks ettevalmistuseks:

  • Veendu, et kõik aknad ja uksed oleksid suletud. Mõtle vajadusel ka tormiluukide paigaldusele.

  • Ära tee varaste tööd lihtsaks! Peida kõik ahvatlev ning säti väärtuslikumad esemed nägemisulatusest kaugemale. Eriti väärtuslikud asjad võta enda põhielukohta kaasa.

  • Tühjenda veetorud. Käitu samamoodi ka veetoimel töötavate kodumasinatega: nõudepesumasin, pesumasin, kohvimasin, survepesur jne.

  • Kütte olemasolul jälgi, et see oleks piisav ka eriti krõbeda ilma korral.

  • Võta võimalusel ühendust naabritega, kes Sind kutsumata külalistest ja võimalikest kahjudest teavitaksid.

  • Suvilat kindlustades vaata hinnast kaugemale, sest soodne hind ei pruugi vastata Sinu kindlustushuvile ning kahju korral ei ole kindlustusest abi.


Allikas: IIZI, moodnekodu.ee arhiiv

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid