Mööbli talviseks hoiustamiseks tuleb leida kuiv ja jahe hoiupaik. Ideaaltingimustes on selleks ventileeritud või tuulutatav kütteta ruum. Paraku vastavad meie panipaigad ja keldrid harva ideaaltingimustele, seega tasub ennekõike jälgida, et ruumis poleks liigset niiskust ja puitmööbli puhul ka kõrget temperatuuri. Liigniiskuses hakkab isegi õlitatud puit paisuma ja meelitab kahjureid ligi. Soojaks köetud ruumis hakkab puitmööbel kuivama ja sellesse tekivad inetud praod. Kui ühtegi hoiustamiskohta ei leita ja mööbel jääb talveks õue, tuleb sellele osta korralik ilmastikukindel (koorma)kate.

Enne hoiustamist puhasta mööbel põhjalikult. Puitmööbli omanikud arvavad mõnikord ekslikult, et mööblit võib õlitada ka hilissügisel ja nii elab mööbel talve paremini üle. Seda ei tohiks siiski teha, sest puit on sügisel niiskust täis ning õli jaoks ei ole seal enam kohta. Õlitamistööd tuleb teha kevadel või suve hakul, kuid näiteks samblikutõrjet võib teha ka sügisel.

Plastikmööbel vajab enne hoiustamist eelkõige korralikku pesu. Kui tegu on lihtsa plastikmööbliga, siis võib seda pesta ka survepesuriga, aga plastikust punutisi võiks puhastada tavalise vooliku ja õrna harja abil. Plastikult on plekkide eemaldamine keeruline, seega tuleb mustus puhastada kohe pärast selle tekkimist ja kindlasti ei tohiks jätta plastiku pesemist kevadesse.

aiamööbel

Metallist aiamööbli peamine mure on roostetamine, mida saab ennetada spetsiaalse kaitsevärviga.Kui mööbel on juba rooste läinud, siis tasub selle eemaldamine ja ülevärvimine jätta pigem kevadesse.

Aiamööbli padjad ja tekstiilid pese sügisel puhtaks ja kuivata võimalusel õues tuule käes. Tekstiilide hoiustamisel ei mängi temperatuur rolli, peaasi et ruum on kuiv.

Allikas: Hansapost / moodnekodu.ee arhiiv