Lisaks välisele ilule ära unusta mugavust

Kui kaunis interjöör ja mugavus õnnestub kokku sobitada, siis oled muidugi naelapeale pihta saanud. Teinekord valime aga oma elutuppa mööbliesemeid, mis näevad küll poes ja ajakirjas väga kenad välja, kuid neid ei ole mugav kasutada. Mõtle kõik hoolega läbi, enne kui mõne sellise mööblitüki oma koju lased. Teisalt peab kõik siiski kokku kena välja nägema, sest inimene on juba kord selline visuaalne olend, kes soovib enda ümber ilu näha. Tuju on kohe palju parem, kui saad end ilusas ruumis mõnusasti kerra tõmmata.

Ära tee telerist elutoa keskpunkti

Toa keskpunkt on see, millel silmad ruumi astudes esimesena peatuvad. Oleme näinud paljusid kodusid, kus on elutoas aukohal teler. Soovitame sul sellist viga vältida ja kui sa tingimata soovid elutuppa telerit, siis võiksid mõelda lahendusele, kus sa saad teleri vajadusel lihtsasti välja tuua, muul ajal aga silma eest ära peita. Juba müüakse ka telereid, mis välja lülitades kuvavadki ekraanile väga tõetruu kunstiteose. Samas saad aga ka olemasolevale telekale stiilse katte lasta teha ning lõuendile lasta trükikojas sobiva pildi trükkida.

Külalistega on palju mõnusam juttu puhuda kui taustal ei jutusta „Vaprad ja ilusad“ vaid hoopis mahe muusika. Kui see on tehniliselt võimalik, vali oma elutoa keskpunktiks hoopis kamin. Pole midagi mõnusamat, kui tule paistel kamina ees kallimaga juttu puhuda või külalistega klaasike veini juua.

Elutuba võib olla seatud ka nii, et seal on aukohal kaunis diivan ja selle kohal peegel, mõni maal või fotod, valik on sinu.

Kõik pereliikmed peavad elutoas olemist nautima

See tähendab, et kõigile peab olema seal piisavalt ruumi — nii suurtele kui ka väikestele. Mööbli valikul peaks arvestama ka sellega, kes su pereliikmeteks on. Kui sul on väiksed lapsed, pole kuigi mõttekas valida elutuppa valget diivanit, sest võib juhtuda, et ühel päeval leiad sellelt kaunistusi, mida seal algselt ei olnud. „Aga emme, vaata kui ilusaid lilli need uued vildikad teevad“. Nojah. Kui su peres on suur koer, kes salaja diivanil lesida armastab, pead ka sellega arvestama. Elutuba kasutavad kõik pereliikmed ja sellepärast võiksid valida mööbli ja tekstiilid, mis igapäevasele intensiivsele kasutamisele vastu peavad. Näiteks samet on hea materjal, mille kangasse koerakarvad end sisse ei põimi ja tumedam toon on alati turvalisem valik.

Muuda elutuba vastavalt hooajale

Lihtne ja põnev viis on kasutada selleks tekstiilide vahetamist. Talvisel ajal otsi välja soojemad pleedid, vaibakesed, talvisemad diivanipadjad ja paksemad kardinad ning kui ees ootamas kevadpühad, too värvidega värskust ja kevadet.

Sea istumiskohad nii, et oleks mõnus vestelda

Ära sea istumiskohti vaid teleri ette, vaid nii, et tekiks mõnus vestlusring või võimalus lauamänge mängida. Küll leiad ka telekale sobiva koha. Ja ära unusta diivanile ja tugitoolile mõnusate pleedidega varustamast.

Ära koorma elutuba liigse mööbliga

Too elutuppa vaid mööbliesemed, mis selle funktsionaalsusele, mugavusele ja ilule kasuks tulevad. Mööbliga liialdamine ei ole kunagi hea mõte, sest see muudab ruumi kitsaks ja seal ei ole nö piisavalt õhku. Kui elad aga majas või korteris, kus on üüratult suur elutuba, siis vali sinna julgesti ka selle vääriline suur diivan ja teised mööbliesemed.

Värve ja aksessuaare

Põhjamaine monokromaatilne koloriit ja minimalistlik mööbel on alati kena ja turvaline valik. Samas tasub ka minimalistlikusse interjööri lisada pisut värvilaike ja aksessuaare, mis ruumi hubasusega täidavad. Iluvidinad ei pea olema üldsegi palju — piisab paarist kõnekast pildist seinal, lopsakast toataimest ja värvilistest või mustrilistest patjadest. Samuti ei tasu karta tumedaid värve — tihti aitavad just need ruumi õdusamaks muuta.

Hubane valgus = hubane ruum

Hubasuse loomisel on kõige mõjuvõimsamaks elemendiks valgustus. Ruum, kus on vaid ere üldvalgus loob meeleolu hoopis ülevalgustatud kaubanduskeskusest või kontorist. Kui tahad tõeliselt õdusa meeleolu luua, siis on parem üldvalgus õhtuti hoopis välja lülitada ning nautida mahedamat valgstust, mida pakub mõni stiilne põrandavagusti või laualamp kummutil. Aktsentvalgusteid võib ka mitu olla — nii saad ruumis välja valgustada olulisemad kohad. Sügisesel ja talvisel ajal ära unusta ka küünlaid! Need ei pea kuuluma ainult jõulude ja pidulikumate õhtusöökide juurde.