Diivanipadjad, kardinad ja vaibad teevad imet

Toale isikupära lisamiseks piisab vaid hästi valitud kodutekstiilidest, mis loovad toale täiesti teise ilme. Peida korteriomaniku luitunud kardinad ja võidunud diivanikatted kappi ja asenda uute ja endale meelepärastega ning lisa diivanile mõned ägedad diivanipadjad. Hiljem kodu vahetades, saad lihtsasti armsad aksessuaarid endaga kaasa võtta. Mõtle ka värvidele — mõni üürikodu januneb värvi järele, teises on seda niigi ülearu ja kasuks tulevad hoopis mustad, valged ja hallid toonid.

Investeeriku korralikku voodipesusse

Tühja ja kõleda tuba teeb ilmekaks hästi valitud voodipesu ja lahedad pleedid. Kui tuba on viimistletud heleda tooniga, katseta värve ja mustreid. Kui aga värve ülearu ja soovid neid hoopis parandada on voodipesu lihtsalt ja tõhusalt toonides. Elamine tasub välja mängida kontrastidele — nii pääseb ka sinu isikupära ajutises kodus võimule! Kui kasutad üürikorterisse jäetud omaniku voodit või mõelda ka isikliku kattemadratsi peale.

Ära unusta toataimi ja sisustusaksessuaare

Enamasti puuduvad üürikodudest hoolitsetud toataime, sest kellel ikka nende eest hoolitseda on, kui korter on pidevalt võõrastes kätes? Taimed mängivad aga kodu lõpliku ilme kujundamisel suurt rolli — ilma nendeta on raske hubast interjööri ette kujutada. Kui sul on kiire elutempo ja kardad, et taimede jaoks aega napib, vali sukulendid, sest neid on vaja kasta vaid korra-paar kuus. Lisaks toataimedele leia mõned stiilsed meeleolu loovad nipsasjad - vaasid, küünlajalad ja küünlad ning teised aksessuaarid, mis aitavad hubast meeleolu luua.

Täida tühjad seinad meeleolukate piltidega

Kõige ilmetumagi kodu saab särama panna raamitud plakatite, fotode või maalidega. Kui mõni omanik ei luba seina kruvisid kinnitada, saab pildid sättida ka kummutite või öökappide najale.

Kasuta eemaldatavaid seina- ja põrandakatteid

Just ajutisi lahendusi silmas on välja mõeldud põnevaid eemaldatavaid tapeete, seinakleebiseid ja põrandakatteid. Internetist ja mitmetest ehituspoodidest võib isegi leida eemaldatavad „metrooplaate“, millega vana ja väsinud köök kiirelt ja lihtsalt trendikaks teha. Ja muidugi ära unusta pehmeid ja kohevaid vaipu, mis alati hubase meeleolu loovad!

Too interjööri isikupärane valgusti

Kui üürikorter meenutab Estoplasti majamuuseumit, kuid sa ei pea end nõukogude perioodi disaini tulihingeliseks fänniks, siis lase elektrikul valgustid endale meelepäraste vastu vahetada. Isikupärane valgusti ei pruugi maksta palju, kuid annab toale väga palju juurde! Ka see on detail, mille saad kaasa võtta järgmisesse kodusse.

Värskenda vannituba

Uus dušikardin ei maksa palju, kuid pisikese vannitoa ilmes võib see muuta väga palju. Poodides ringi vaadates leiad kindlasti just sellise, mis vannitoaga kokku sobib ja sellele rohkem iseloomu lisab.

Pea nõu korteri omanikuga

Kui mõni omaniku ese üürikorteris väga häirib, räägi sellest üürileandjaga. Mõni korteriomanik on väga vastutulelik ja lubab üle värvida isegi köögimööbli, vahetada tapeeti või värvida seinu. Kui kavatsetakse jääda üürikorterisse pikemaks ajaks ja korter ei ole just kõige paremas seisus, on nii mõnigi korteriomanik pisiremondiga nõus ja valmis kulutas tasaarveldama. Kindlasti ära hakka suuremaid töid ette võtma ilma omanikku teavitama, sest see võib lõppeda lihtsalt tagatisrahast ilmajäämisega.