Sisekujundaja poole pöördutakse tihti küsimusega: „Mulle meeldib minu uus kodu, kuid üks ruum tundub veidi pimeda ja luitununa. Mida peaksin tegema, et see paistaks heledamana?“

Väikesed aknad, madalad laed, ebamugavad nurgad — kõik need faktorid muudavad ruumi soovitust pimedamaks. Kuid õigete värvide valimine võib avaldada kohe positiivset mõju ruumi heledusele. Mida siis sellise toaga ette võtta ja millised on õiged värvid?

1) Eelistage jahedaid toone

Jahedad värvitoonid aitavad ruumil paista avarama ja heledamana. Valige halli ja sinise kahvatud varjundid maksimaalse heledusefekti saavutamiseks.

2) Süstige veidi päikesepaistet

Kui ihkate soojust, ärge kartke kasutada pruunikaspunaseid või kollaseid toone — päikesetoon võib hämara luitunud ruumi heledamaks ja soojemaks muuta. Olge vaid ettevaatlik, et mitte koormata ruumi pruuni mööbliga ning vältimaks värviskeemis domineerimist.

3) Värvige laed kahvatutes toonides

Eesmärk on lasta ruumil paista suurema ja heledamana, seetõttu tuleks vältida tumedat värvi laes. Valge on alati kindel valik, kuid võite teha panuse ka teistele kahvatutele värvitoonidele, rohelistest kuni kuldseteni.

4) Ärge unustage üksikasju

Värvige talad, põrandaliistud ja muud ehisliistud heledates peegeldavates värvitoonides, näiteks õrnalt kontrastses toonis seinte värviga. See loob ruumile teatud struktuuri, kahandamata seejuures selle heledust.

Allikas: Sadolin, moodnekodu.ee arhiiv