Kaheksa lihtsat nippi, kuidas saavutada kodutänava kõige ilusam murulapp
(24)
Ilusal rohelisel ja ühtlaselt lõigatud muruplatsil puhkab silm ja seda on uhke tunne ka teistele näidata. Paraku on meie talved ja ka muruhooldamise harjumused need, mis muru rikuvad. Muru sisse tekivad kiiresti ebaühtlased pruunid laigud ja mõnest kohast on muru lausa kadunud. Järgmised kaheksa lihtsat nippi annavad murule uue võimaluse.
1. Õhuta muru
Muru vajab aeg-ajalt õhutamist, et niiskus ja toitained pääseksid murutaime juurteni. Kasuta selleks spetsiaalset aeraatorit, mida saab rentida, või tavalist harki, millega vajuta ärakuivanud kohtadesse ühtlase vahega augud.
2. Väeta muru
Seda on mõistlik teha kevadel, kui mullatemperatuur on tõusnud üle 10 kraadi. Väeta uuesti kuu aja möödudes ja terve kasvuperioodi vältel iga 6-8 nädala tagant. Väetisega ei tohi muru üle koormata, seda tuleb teha pigem napilt kui palju, vastasel juhul kõrvetad muru lihtsalt ära ja kasu ei mingit.

3. Terita muruniiduki terad teravaks
Kui terad on nürid, siis need kisuvad murutaime ning vajalik niiskus kaob murust sedasi väga kiiresti. Võta terad niiduki küljest ära ja terita kas ise või lase seda teha kellelgi, kel vastavad riistad olemas.
4. Niida maha ainult 1/3 muru pikkusest
Kuigi madalalt pügatud muru võib tunduda ilusam, siis ei tee madal niitmine murule pikas perspektiivis head. Pikem muru annab murutaimedele rohkem varju, mis hoiab pinnases tarvilikku niiskust, laseb juurtel minna sügavamale ning võimaldab murul sedasi paremini kasvada.
5. Ära korista niidet
Niitmisel tekkinud niide tuleb jätta murule, mitte kokku rehitseda. Niide väetab muru, annab sellele vajalikke toitaineid ja vähendab muru niiskusvajadust. On ka teine hea nipp, kui sulle ei meeldi murule jäetud niide. Korista see kokku ja pane see hõredakoelisse kotti, kott pane nädalaks ajaks vette. Nädala pärast kasta selle toitaineterikka veega muru.

6. Koduloomade asjal käimise kohad kasta üle
Koerte piss on happerikas ja kui majapidamises on koer, kes armastab käia muru peal pissimas, siis kasta need kohad iga kord üle, et vähendada happelisust.
7. Kasta muru
Kui on põuasem periood, siis vajab muru ikkagi kastmist. Nutikas oleks kasta korraga vähem, aga tihedamini, et murutaime juured kasvaksid sügavamale.
8. Korja umbrohtu
Murutaimede kõrvale hakkavad kiiresti kasvama ka igasugu muud taimed. Umbrohul on omadus maad juurde võtta ja eriti soojal niiskemal ajal, mis aga jätab murutaimedele vähe võimalusi kasvamiseks. Korja seda regulaarselt.