Disainer ehitas endale väikese eelarvega luksusliku kodu, mis on tehtud suures osas taaskasutatud materjalidest

Kanada päritolu disainer ja ehitaja Geoff Orr otsustas oma elus 15 aastat tagasi teha kannapöörde ning kolida Vancouverist ära maale, Pentictoni nimelise väikese linna äärde. Oru kõrvale soetatud maatükki olid laastanud metsatulekahjud ning ümbruses hävinud mitmeid hekratreid põlismetsa. See aga ei heidutanud koolis arhitektuuri õppinud meest just sellesse õnnetusse piirkonda kodu ja külalistemaja rajamast. Sellest kõigest inspireerituna sai maja nimeks Fuego retreat, mis tähendab tõlkes Tuleleegi puhkemaja.
Kontseptsiooniks taaskasutus
Kogu puit ja muud ehitusmaterjalid mida Fuego puhkemaja ja kolme külalismaja ehitamisel kasutati on taaskasutatud ning ehituseks kulus 14 aastat. Mitte, et materjal seda tinginud oleks, vaid polnud ka kuhugi kiiret ning ehitusporotsess oli omamoodi loominguliseks ja nauditavaks kogemuseks.
Esimese asjana sai püsti telk ning metsapõlengus vähem kannatanud männid ja kuused läksid töökoja-aida ehitamiseks. Esimesel suvel sai suur osa hiiglaslikust krundist langenud ja söestunud puudest puhtaks tehtud ning ehituskõlblikku puitu sai ladustatud ka järgmiseks suvehooajaks. Puitu saadi ka lähedal asuvatelt lammutusele minevatelt objektidelt.
Kanada päritolu disainer ja ehitaja Geoff Orr otsustas oma elus 15 aastat tagasi teha kannapöörde ning kolida Vancouverist ära maale, Pentictoni nimelise väikese linna äärde. Oru kõrvale soetatud maatükki olid laastanud metsatulekahjud ning ümbruses oli hävinud mitmeid hektareid põlismetsa. See aga ei heidutanud koolis arhitektuuri õppinud meest just sellesse õnnetusse piirkonda kodu ja külalistemaja rajamast. Sellest kõigest inspireerituna sai maja nimeks Fuego retreat, mis tähendab tõlkes Tuleleegi puhkemaja.