"Kas sinu kodukohas leidub mõni päevinäinud ja kõpitsemist vajav hoone?" küsib Ott Lepland, kes kevadiseks värskenduskampaaniaks Saku Õlletehasega käed lõi. "Või tahaksid hoopis teha kasutusväärsemaks mõne lähedalasuva kogunemiskoha, olgu tegu lõkkeplatsi, lauluväljaku või millegi sarnasega?"

Saku Õlletehase juht Jaan Härms täiendab Otti ja kutsub kõiki mõtlema laiemalt. "Äkki jääb silma mõni räämas parkla, kuhu rajada spordiväljak. Või hoopis midagi kolmandat-neljandat, mille ülesvuntsimine annaks nii ühist tegutsemislusti kui sooja tunde, et kodupaik on nüüd parem kui enne!"

Punt kokku ja plaan videosse

Saku Õlletehas kutsub kodukohta värskendama ja olnut uueks looma kõikjal Eestis. "Ole sa Kalamajas või Kärdlas; Pärnus või Piusal; Iklas või Iisakus – kui sul on mõte, mida korrastada, siis polegi midagi muud kui ajada punt kokku, põhjendada lühivideos oma projekti olulisust ja meile saata," märgib Jaan Härms.

Ott, kes tuleb mais-juunis raha soovijatele ka ise külla, rõhutab värskendamiskampaanias osalemise eeltingimust, et tegemist peaks olema millegi juba olemasoleva uuele elule aitamisega. "Ettevõtmise eesmärk on, et meie kodusel Maarjamaal unarusse jäänud paigad saaksid uue ilme."

Värskendame Eestimaad

  • 50 000€ - projektide toetusfond

  • Projekt peab olema kestlikku laadi – väärtustab olnut ning aitab seda läbi värskenduse edasi kesta.

  • Projekti esitamiseks tuleb koostada kavandatava projekti kirjeldus ja lühike tutvustav video.

  • Projekte saab esitada veebilehel www.sakugavärskeks.ee kuni 26. juunini 2022.

  • Kampaania tingimused www.sakugavärskeks.ee

Taotlus jaanipäevaks, projekt valmis sügiseks

"Värskendame Eestimaad" pole mingi aastatepikkune "anna aega atra seada" ettevõtmine, kus tegemistel pole otsa ega äärt. Kõik on väga konkreetses ajaraamis - oma projekte saab esitada kuni 26. juunini, žürii valib seejärel paari nädala jooksul parimad välja ning võitjad peavad omadega valmis saama hiljemalt septembriks.

"Kestlikkus on meil Sakus igati au sees ning sealjuures tahame nii oma tegevuse tulemusel näha käegakatsutavaid tulemusi, mitte ainult sooja õhku. Sama printsiip on ka värskendamisel - teha vana uueks nii, et juba sügisel saaks seda katsuda, katsetada või lihtsalt rahuloluga vaadata," märkis Jaan Härms.

Jaga
Kommentaarid