Piduliku meeleolu loomiseks tasub laud katta uhkemalt kui tavapäraseks hommiku- või lõunasöögiks. Sisekujundaja soovitab lisada kaunistusi, võtta välja taldrikud, mida sageli ei kasuta, või kombineerida omavahel erinevaid sööginõude komplekte. Alles seejärel võiks mõelda, kas midagi peab juurde soetama.

Seejärel mõtle toidu paigutusele – kas serveerid toitu söögilaualt või kasutad eraldiseisvat serveerimislauda? Trendikas on jätta kogu söögilaud kaunistustele ning asetada toit kas köögisaarele või serveerimiskärule.

Dekoratsioonide puhul mõtle kõigepealt, millise tunde ja meeleolu soovid luua – romantilise pastelsete kevadvärvidega, julge ja eklektilise või rohkem loodusest inspireeritud? Seejärel mõtle, kas laua keskele tuleb üks uhkem kaunistus või kasutad mitmeid väiksemaid kaunistusi. Või äkki ei soovi lihavõttekaunistusi üldse lisada?

Lauakaunistused lihavõteteks

Siit leiad neli põnevat stiili, millest sel aastal lihavõttelauda kaunistades inspiratsiooni ammutada:

1. Kevadine romantika

Kevadise värvigamma juurde kuuluvad kerged ja värsked pastelltoonid, mis meenutavad puhast kevadõhku ja hõljuvaid pilvi. See võib olla inspiratsiooniks ka lihavõttelauale, mis sobib eriti hästi just modernsesse valgusküllasesse koju, kus on kasutatud heledat puitu pastelseid toone.

Lauakaunistused lihavõteteks

Romantiliselt kevadise laua loomiseks alusta kolmest kokku sobivast värvitoonist - näiteks roosa, valge ja roheline. See loob sujuva ja harmoonilise ilme. Nii sööginõud, laudlina kui lauamatid võivad olla samades toonides. Kui sööginõud ja lauatekstiilid on heledad, siis elavda üldilmet pastelsete aksessuaaridega, nagu laternad, salvrätikud või lauamatid. Samuti võid lauale panna sobivas toonis värskeid lilli.

Lauakaunistused lihavõteteks

Kui soovid lauakaunistamisel kasutada ka traditsioonilisi lihavõttepühade kaunistusi, võid neid ise teha näiteks salvrätikutest. Seo salvrätikud nii, et neist tekivad jänku kõrvad. Samuti võib kasutada munakujulisi sööginõusid.

Lihavõttelaua kaunistamisel ei tasu karta erineva kujuga nõude kasutamist. Piduliku ja inspireeriva miljöö loomiseks ei pea alati kasutama ühte nõudekomplekti - erinevate nõude kombineerimine võib luua just eksklusiivsema välimuse.

2. Peen eklektika

Neile, kes otsivad ebatavalist lauakujundust, soovitab sisekujundaja proovida uusi vorme ja värve. Selline stiil sobib hästi kodudesse, kus on rohkelt eredaid ja kontrastseid värve ning esindab eklektilist stiili.

Pilkupüüdva lauakujunduse loomiseks kutsu esile terav värvikontrast. Näiteks vali mustriline laudlina ja lase sel olla tähelepanu keskpunktis.

Lauakaunistused lihavõteteks

Seejärel lisa särtsu näiteks metallist sööginõude ja teiste kaunistustega. Oluline on jääda kindlaks ühele domineerivale kujundile – kui laudlina on ümmargune, siis kombineeri seda ümarate nõudega. Samas pea meeles, et kui valid erksad värvid ja eristuvad mustrid, peaksid teiste kaunistustega olema pigem tagasihoidlik. Vastasel juhul võib pidulik laud muutuda hoopis kaoseks.

3. Looduse tärkamine

Neile, kes eelistavad loomulikku välimust, võib loodus ise olla inspiratsiooniks. Mängi vanaaegsete sööginõude, looduslike materjalide ja elustaimedega.

Kõige tähtsamad on siin loodusest pärit elemendid ehk oksad, lilled, sammal, maitsetaimed jne. Sinna sobivad hästi juurde linasest või puuvillast laudlina, salvrätikud või lauamatid.

Lauakaunistused lihavõteteks

Sisekujundaja sõnul sobivad sellise laua juurde dekoratiivsed sööginõud. Näiteks vintage või käsitööna valminud taldrikud. Need mõjuvad ka ise kaunistusena, mistõttu ei ole vaja niivõrd palju teisi detaile lisada. Mõned rohelised aktsendid on enam kui piisavad.

Lauakaunistused lihavõteteks

Laua keskmes võib sellisel laual olla mõni praktiline ese, nagu puidust kandik. Naturaalne puit lisab soojust ning on suurepärane koht roheluse ja lihavõttemunade esiletoomiseks või sööginõude paigutamiseks.

4. Loominguline puhang

Lihavõttepühad on eelkõige looduse tärkamise ja pere kokku tulemise pidustused. Seetõttu ei pea muretsema, kui selleks puhuks ei ole võimalik uusi sööginõusid või kaunistusi osta. Ka olemasolevate esemetega võib luua väga originaalse lauakaunistuse.

Lauakaunistused lihavõteteks

Olemasolevate või käsitsi valmistatud esemete kombineerimine äsja ostetud asjadega loob ainulaadse ilme. Kui külalistele ei jagu ühesuguseid taldrikuid, siis kasuta erinevaid – nii näib laud mänguline. Ühtse joone hoidmiseks kasuta erinevate nõudega sobituvaid salvrätikuid ja kaunistusi.

Lauakaunistused lihavõteteks

Uute salvrätikute ostmise asemel on võimalik ka ise vanadest kardinatest või laudlinast salvrätikud õmmelda. Ja kui õmblemiseks vahendid puuduvad, siis võib ka niisama ruudukujulised kangatükid lõigata. Šikkide salvrätikurõngaste asemel võib hoopiski džuudist nööri kasutada. Laudlina asemel võib kasutada ka pisikesi vaipu ning serveerimisaluse asemel hoopis puidust kasti.