Terviklikuks taastatud talukompleks Muhu saarel

 (1)
Terviklikuks taastatud talukompleks Muhu saarel
City24

Muhu saarel Linnuse külas on müügis kaunilt renoveeritud talukompleks, mis väärib tähelepanu. Kogu kompleks on taastatud 2005. aastal. Renoveerimisprojekti arhitektuurse osa ja hoonete välisilmete autor on Andres Põime ning sisekujunduse autor Tiiu Truus.

Hoonete taastamisel on säilitatud võimalikult palju algupäraseid materjale ning uute materjalide kasutamisel arvestatud sellega, et säiliks arhitektuurne tervik. Piltidelt nähaolev mööbel ja vanavara jääb kauba sisse. Kaasa võetakse mõned isiklikud asjad. Elamu on renoveerimiseelsel kujul ehitatud 1927. Peale renoveerimist asuvad hoones suur elutuba, söögituba, 6 magamistuba, wc-duširuum ning wc.

Saun on ehitatud 1921. Saunas on nii puukütte- kui ka elektrikeris. Sauna eesruumis on kamin. Ait on ehitatud 1850 ja seal on kolm aidaruumi omaette sissepääsudega. Õueköögi seina sisse on tahutud aasta 1870. Seda hoonet kasutatakse tänapäeval kuurina ja keldrina.

Hoovi peal asuvad veel laste mänguväljak, lipuvarras, palju viljapuid ja -põõsaid, kõrged puud ning vana hea kombe kohaselt ka välikäimla. Krunti ääristab osaliselt kiviaed, osaliselt võrkaed. Hoonete kompleks on aus ja suursugune ning kõigele lisaks kvaliteetselt taastatud.

Seotud lood:

Muhku elama või suvitama? Vaata rohkem infot ja pilte City24.ee lehelt.