Telliskivi loomelinnaku arendaja rajab Kalamajja elumaja


Telliskivi loomelinnaku arendaja rajab Kalamajja elumaja
Niine 7

Kalamajja Niine tänavale on taas plaanis ehitada väike kortermaja. Niine tänav 7 kinnistule rajatav hoone on omanäoline, vaheldusrikka arhitektuuriga väike maja, mille korterid on väga heade planeeringutega, neist mitmetel lisaks ka lõunapoolne terrass või rõdu. Hoone arhitektid on Kaur Talpsep ja Allan Pilter arhitektuuribüroost Kauss.

Kalamaja ja vanalinna piirile, Niine tänav 7 kinnistule rajatav hoone on omanäoline, vaheldusrikka arhitektuuriga väike maja, mille korterid on väga heade planeeringutega, neist mitmetel lisaks ka lõunapoolne terrass või rõdu,” rääkis Uus Maa Kinnisvarabüroo kutseline maakler Margit Sild.

Lumi Capitali partneri Martin Rekori sõnul on arendaja eesmärk pakkuda korteriostjatele kõrget elukvaliteeti, mille loob kaasaegne ja puhas arhitektuur, läbimõeldud planeeringud ning unikaalne sisehoov. „Kolm lõunapoolset, ligi saja ruutmeetrist korterit on meie hinnangul Tallinna ühed parimad elupinnad,“ lisas Rekor.

Hoone näol on tegu moodsa arhitektuuriga uusehitisega ajaloolises piirkonnas, mille puhul on täidetud on nii Kalamaja traditsioon — väikesed majad ja privaatne sisehoov — kui ka tänapäevased nõudmised — kaasaegne arhitektuur, valgusküllased planeeringud, maa-alune parkimine ja energiaefektiivsus.

Ehitustööd algasid märtsis ja hoone valmib 2016. aasta alguses.