Tagasivaade messile Eesti ehitab 2014


Ehitusmess
Ehitusmess 2014Foto: Rauno Volmar

18. rahvusvaheline ehitusmess Eesti ehitab 2014 oli suurem kui tunamullu. Vaatamata lisahalli püstitamisele kõik soovijad messile ei mahtunudki. Ehitusmessi toodete ja teenuste spekter oli mitmepalgeline ning selle teemad on kasvanud välja ehitusturu vajadustest. Mess oli mitmekülgne ja pakkus uut ning põnevat nii tavahuvilisele kui ka professionaalile. Osales 275 firmat 7 riigist. Toimusid töötoad, seminarid ja loengud.

Eesti ehitab 2014 temaatika haaras kõiki ehitusturuga seotud valdkondi projekteerimisest, üld- ja eriehitustöödest, ehitusmasinatest ja –mehhanismidest, ehitusmaterjalitootmisest, viimistlusmaterjalidest ja sisustusvõimalustest ehitustegevuse reguleerimise ning ehitusalase teadus-, koolitus-, nõustamis- ja kirjastustegevuseni välja.

Ehitusmess 2014 Foto: Rauno Volmar

Suuremate väljapanekutega osalesid Velux AS, Rautakesko AS, Espak AS, Balteco AS, Lasite Aken AS, Wienerberger AS, Paroc AS jne.

Ehitusmess 2014 Foto: Rauno Volmar
Ehitusmess 2014 Foto: Rauno Volmar

Messi teabeprogramm pakkus mitmeid nii erialast kui ka laiemat huvi pälvivaid seminare.

Ökoloogilised ehituslahedused ja nende laiem tutvustamine on olnud alati messi Eesti ehitab programmi peateemadest. Nii oli ka sel aastal. Toimus traditsiooniline Ehitusala välkfoorum teemal „Ökoinnovatsioon ja ehituslahendused“.

Ehitusmess 2014 Foto: Rauno Volmar

Messil oli võimalik lähemalt tutvuda konkursi Aasta betoonehitis 2013 nominentide ja võidutööga.