Püha Õhtusöömaaeg?!


Püha Õhtusöömaaeg?!
Disainiöö

Disainiööga rööbiti kulgevavalgusfestivali Lux Matrix tänavuseks naelaks on väga provokatiivne ettevõtmine. Selleks on kunstiteemaline gurmee ja lavastus „Püha Õhtusöömaaeg“. Esimest korda Eestis on võimalik kogeda valguskunsti taiesest inspireeritud lavastatud õhtusööki! Erinevalt teatrietendustest, mis püsivad mängukavas mitu kuud, sünnib ainulaadne kunstigurmee sündmus Disainiöö raames ainult selleks õhtuks, 14. septembril kl 20-22 Tallinna Ladina kvartalis Katariina kirikus.

Püha Katariina klooster oli Tallinnas 1246. aastal dominiiklaste ordu poolt vanalinna all-linna idaosas asutatud ja ehitatud klooster, mis oli pühendatud Aleksandria Katariinale. Kloostrikompleksi võimsaim ehitis oli kolmelööviline Püha Katariina kirik, valmis arvatavasti oma lõplikul kujul 14. sajandi teisel poolel ning oli keskaegse all-linna suurim kirikuhoone.

5-käigulist temaatilist õhtusööki pakub Istanbuli nõutud meisterkokk Semi Hakim, kes saabub Tallinna tippkokkade foorumi Sauce raames. Õhtu keskmes on Alessandro Lupi taies „Uno“, mis on toimetatud Eestisse spetsiaalselt Disainiööks. Alessandro Lupi teost ja Leonardo da Vinci armastatud söömaajaga seotud freskot (1495–1498) teoseid tõlgendab kunstiteadlane Hanno Soans. Muusikalise meeleolu loob Abraham´s Café.

Kohtade arv piiratud, osalemine eelregistreerimisega. tickets.luxmatrix@gmail.com või 509 7177. Pileti hind 45 eurot.