Novembris on õige aeg alustada lindude toitmisega — vaata lahedaid linnumaju

 (2)
Novembris on õige aeg alustada lindude toitmisega — vaata lahedaid linnumaju
Efektne! Foto: Hansaplant

Leidsime mõned vahvad linnumajad ja kuna aed on paljudele lindudele oluliseks elupaigaks, siis tee enne linnumaja ostmist või meisterdamist kindlaks, mis linnud sinu akna taga või aias käivad. Ka väikeses aias või rõdul leiab kindlasti ruumi varblaste ja rasvatihaste kõrval põnevamategi lindude toitmiseks. Eri linnuliigid eelistavad eri tüüpi linnumaju ja söötasid. Vaata lähemalt!

Tihased armastavad klammerduda, punarinnad seevastu on maa pealt sööjad. Linnumajakesed tasub valmis panna novembris, kui saabuvad külmad ilmad ja lumi.

Tähtis on teada, et kord alustatud toitmist ei tohi keset talve pooleli jätta, sest linnud ei pruugi leida uut söögikohta ja suur külm võib neile saatuslikuks saada.

Lindudele maitsevad seemnesegud, päevalilleseemned, rasvapallid ja maapähklid, neid võib ka omavahel kombineerida.

Söögimaja tuleb pidevalt toitu täis hoida, siis harjuvad linnud ära ja käivad kogu aeg söömas just sinu aias või rõdul.

Seotud lood:

Sööta ostes jälgi, et see oleks kvaliteetne — kehv sööt võib sisaldada liiva või muid täiteaineid, mis ei sobi lindudele söögiks. Ning muidugi hoia söögimaja puhtana ja pärast majakese puhastamist desinfitseeri käed.

Muuseas, väikelinnud on ka tõhusad kahjurite peletajad. Mõnusat vaatlemist ja toimetamist!

Lahedad linnusöögimajad leidsime aianduskaplusest Hansaplant.

Kui sinulgi on vahva linnusöögimaja, siis saada meile sellest pilt või pildid märgusõnaga "linnusöögimaja" aadressil moodnekodu@delfi.ee