Millises stiilis kaunistada jõulupuu — kaheksa popimat ideed!


Millises stiilis kaunistada jõulupuu — kaheksa popimat ideed!
Kollaaž. Fotod Shutterstock

Klassikaline pidurüüsse ehitud kuusepuu on jõulupühade lahutamatu osa. Olgu puu looduse poolt loodu või inimkäte meistritöö, on tegu lõuendiga, millele saab koos perega luua oma jõulumuinasjutu. Igal ajastul on oma jõuluehete nägu ja trendid, kuid kuuse kaunistamisel kodus tuleb lähtuda maitsest ja sisetundest.

Küll kehtib kuusepuu puhul reegel — rohkem on uhkem — vaid eeldusel, et välja on valitud üks selge stiil. Haabersti K-rauta osakonnajuhataja Annika Tammur toob välja kaheksa valikut, millest inspiratsiooni ammutada.

Klassika
Klassikal on jõulumoes alati oma koht. Pane põhifookus suurtele punastele klaasist jõulumunadele, aga too nende juurde ka kerget karda, kellukesi ja romantilisi LED-küünaldega laternaid. Soovi korral võid sellele stiilile lisada figuuride abil looduslähedust — saaniga põhjapõdrad ning kuusekäbid sobituvad erinevate stiilidega.

Romantika
Kui armastad valget ja õrnust ning traditsioonilised jõuluvärvid tunduvad pealetükkivad, saad ehtida jõulukuuse helgelt romantiliseks. Vali eheteks läbipaistvast või valgest klaasist suured jõulumunad ning kasuta erinevaid valgeid ja suhkrustatud figuure, näiteks ingleid. Selle stiiliga sobituvad ka valged LED-tuled ning kunstlumi.

Seotud lood:

Tulevärk
Pimedal jõuluajal on valgusest inspireeritud jõulupuu paljude jaoks esimene valik. LED-tuled võimaldavad luua põnevaid koosluseid. Võid valida kas värvilised ja vilkuvad tuled või ühevärvilise sooja valguse. Lisaks valguskettidele saad kasutada kuusel LED-jõulumunasid. Tänapäeval ei pea kartma, et tuled pole töökindlad, samuti pole tarvidust tulesid ööseks või kodust lahkudes ära kustutada. Küll aga tuleb ettevaatlik olla vanemat tüüpi jõulutulukestega või kui sa pole kindel kvaliteedis — need võivad olla ohtlikud ja neid ei tasu ööseks ega kodust lahkudes sisse jätta.

Kullasära
Kulla ja pruuni või kulla ja bordoopunase kombinatsioon aitab luua piduliku ja elegantse jõulupuu. Kasuta suuri läikivaid kuldseid klaasmune ning struktuurseid või sametiga kaetud jõuluehteid. Kooslust saad täiendada soojade LED-tuledega ning kulla- või vasetoonis karraga.

Taaskasutus
Taaskasutus on sisustuses üha enam pead tõstev trend. Kui sul on kodus kasutuna seisvad jõulumunad, kata need punase, valge või rohelise tahvlivärviga ja kirjuta neile kriidiga jõulusoovid.

Käsitöö
Kui armastad käsitööd, võid jõuluehted ise valmistada. Jõulumune ja teisi ehteid saab kududa ja heegeldada ning luua sellega kodune romantika, mida võib täiendada kas loodusest toodud või sellest inspireeritud ehetega — käbidega, puidust põhjapõtradega või punutistega. Kodukootud jõulupuule võid ehteks riputada ka õunu, piparkooke, komme ja kaneelipulki.

Nostalgia
Kui kodus leidub kast päranduseks saadud ehetega või nõukaajast pärit jõulumunadega, võib ajas tagasi reisida ja luua vastavale ajastule omase nostalgiapuu. Sõltuvalt stiilist saad kasutada kas loodusest inspireeritud puidust jõulufiguure ja väikeseid kaltsunukke või hoopis uhkeldavat karda ja vilkuvaid tulesid.

Skandinaavia stiilis rahulik
Kõik teavad, et selle stiili puhul on ehete ja kaunistuste puhul peamiseks värviks valge. Veel on oluline anda rohkem sõna jõulupuule endale, see tähendab, et teda ei külvata üle rohkete ehetega. Ka puidust kujukesed, ornamendid, käsitöö ja rahvusmotiivid on popid.

LOE VEEL:

SUUR ÜLEVAADE | Need on 2018. aasta kõige kuumemad sisustustrendid

MEELEOLUKAD FOTOD | Koduaed talveks särama — 30 ideed!

31 majatüüpi — milline võiks sobida sinule?

OSALE fotovõistlusel — auhinnaks põhjamaiselt kaunis IITTALA komplekt