Kolm värvitooni, mis tõstavad söögiisu ja kolm, mis langetavad


Kolm värvitooni, mis tõstavad söögiisu ja kolm, mis langetavad
Shutterstock

Tõenäoliselt tuleb see sulle üllatusena, kui olulist mõju avaldab söögitoa värvivalik sinu külaliste söögiisule. Pole kahtlustki, et kõik, kes armastavad oma sõpradele või pereliikmetele pidusööke korraldada, soovivad, et külalised tühja kõhuga ei lahkuks. Õnneks ulatavad värvid meile siinkohal abikäe.

Söögitoa seintele valitud värvitoonil on väga suur mõju sellele, kui palju su külalised söövad ja kas nende söögiisu on kojuminekuajaks rahuldatud.

Isukasvataja: kollane

Uuringud näitavad, et soojad värvitoonid muudavad meid näljaseks. Kui sa soovid, et külalised oma taldrikud tühjaks sööksid (ja seejärel veel pisut lisa paluksid), siis kaalu söögitoa kollaseks värvimist.

Isukasvataja: oranžid toonid

Ka oranžid toonid mõjuvad söögiisule ergutavalt. Ja kui sa ei soovi, et su ruumides pidev halloweeni-meeleolu valitseks, siis eelista pigem pisut leebemaid varjundeid, näiteks melonikarva oranži.

Seotud lood:

Isukasvataja: punased toonid

Ka punane paneb su külalistel kõhud korisema. Punase toonid annavad inimestele jõudu ja ergutavad neid, nii et jälgi, et sul jaguks piisavalt toitu ka mitmekordseks juurde võtmiseks.

Isukahandaja: sinised toonid

Sinist värvi seostatakse puhkusega ning see loob rahustava õhkkonna, mis omakorda mõjub söögiisule pärssivalt. Siniseks värvitud söögituba võib tähendada seda, et su külalistel on koju tagasi jõudes kõht uuesti tühi.

Isukahandaja: heleroosa

Teiseks värviks, mis ei lase külalistel su maitsvaid küpsetisi täies mahus nautida, on heleroosa, seda eriti siis, kui see on segatud hallide või sinakate toonidega.

Isukahandaja: smaragdroheline

Küllastunud, intensiivsed värvid, mis pole seejuures liiga eredad, annavad meile energiat — näiteks smaragdroheline. Kuid liiga pikalt selle energiat andva värvi mõjuväljas viibides inimesed väsivad. Mis tähendab seda, et su külalised kipuvad varakult koju minema.

Allikas: housebeautiful

LOE VEEL:

ENNE JA PÄRAST: kolm kööki, mis läbisid totaalse muutumise

Leonhard Lapin värviõpetusest: värvide valikul koju usalda sisearhitekti, mitte sõbrannat või naabrinaist

FENG SHUI │ Too õigete värvide abil koju edu, rikkus ja heaolu!

Mida reedab sinu kohta magamistoa värvivalik?