Helioses taastatakse kino!


Heliose filmid
Mets ja inimeneFoto: erakogu, Disainiöö

Lisaks väljapanekutele näidatakse endises kinos Helios, mis muidu tühjana seisab, koostöös Eesti Filmi Instituudiga Disainiöö festivali raames kahel õhtul Eesti filmipärandit – filme "Hullumeelsus", "Aeg maha!" ja "Mets ja inimene".

Kolmapäev 14.09 algusega 18.00. Mets ja inimene.1966

Filmis jälgitakse metsavahti hoole ja armastusega metsas toimetamas. Rahulikus kaadritaguses dialoogis vastab ta Fred Jüssi esitatud küsimustele, arutleb inimese ja keskkonna vastastikustest seostest ning vastutusest inimtegevuse tagajärgede eest keskkonnale. Mets on suur väärtus ning metsavaht ise peab end üheks lüliks ahelas selle kaitsmisel.

Filmi režissöör: Reet Kasesalu

Kestus: 14:38

Hullumeelsus Foto: erakogu, Disainiöö

Kolmapäev 14.09 algusega 18.30. Hullumeelsus. 1968

Seotud lood:

Teise maailmasõja lõpu eel marsib kaunis mõisahoones paiknevasse vaimuhaiglasse sisse erikomando, et patsiendid likvideerida. Kuid gestaapo on saanud anonüümkirja teatega, et hullude seas varjab end vaenlase agent. Ohvitser Windischil tuleb mitmesaja vaimuhaige seast loetud päevadega leida simulant. Algab kassi-hiire mäng.

Filmi režissöör: Kaljo Kiisk

Kestus: 79 min

Aeg maha! Foto: erakogu, Disainiöö

Laupäev 17.09 algusega 18.00. Aeg maha! 1975

Filmi keskmes on kaasaegne perekond - sõjaveteranist Mart, tema kasupoeg, noor insener Toomas ja Tooma naine Aili.
Läbi Mardi sõjasündmuste meenutuste koorub meile perekonna lugu ja saatus, kui sõja lõpupäevil ühes varemeis sündis keerulises olukorras väike poiss.
Kuidas me elame oma elu? Võtame me vahel aja maha, et aru pidada, kuhu oleme jõudnud, kuhu tahame jõuda? Mis on meie elamise ja olemise mõte?

Filmi režissöörid: Tõnis Kask, Ben Drui

Kestus: 89:48

Sissepääs tasuta!