FOTOD │ Rõõmsalt värvilised köögid teevad ära valgetele-hallidele!


FOTOD │ Rõõmsalt värvilised köögid teevad ära valgetele-hallidele!
Foto: Shutterstock

Kööki kujundatakse enamasti teadmisega, et see kestaks pikki aastaid või isegi aastakümneid. Seetõttu on populaarsemateks värvivalikuteks ajatud valged ja hallid, mustad või naturaalsed puidutoonid. Turvalised variandid võivad küll mõjuda tagasihoidlikult, kuid miski ei välista, et ka selline köök pikapeale väsitavaks ei muutu. Kõige õigem on tuua kodu südamesse just veidi isikupära ja usaldada oma sisetunnet. Kui armastad värve, ära pelga neid kasutada. Noppisime kokku mõned lahedad stiilinäited, kuidas erinevaid värve maitsekalt köögikujundusse integreerida!

Kui tahad kööki pisut värvi, aga kardad liiga intensivseid toone, on üheks vaoshoituimaks värviks sinine. Lisaks sellele, et sinine mõjub puhtalt ja stiilselt, on värvipsühholoogid veendunud, et sinine on kõige rahustavam värv. Sinine aitab väidetavalt ka söögiisu kontrolli all hoida.

Foto: Alvhem.com

Värvide domineerivat mõju aitab maandada valge. Kui valid puidule ja valgele seltsiks vaid ühe jõulise tooni, on tulemus silmale ilus. Mitut värvi kombineerides on suurem risk harmoonilist kompositsiooni lõhkuda.

Foto: Entrancemakleri.se

Seotud lood:

Rahulikult mõjuvad ka pastelsed rohelised toonid. Siin on julgeks aktsendiks lisatud roosa uks.

Foto: Alcro.se

Rohelise särtsakamaid varjundeid kasuta väiksemas koguses ja jälgi proportsioone. Siin on üksikud ülemised köögikapid pandud valgel tasustal harmoneeruma lõbusate loodusest inspireeritud köögikardinatega.

Foto: IKEA

Köök on kodu süda, mis võiks olla rõõmus ja sotsiaalne paik. Kollane lisab kööki särtsu ja mõjub värvipsühholoogide sõnul ergutavalt ja tuju tõstvalt. Kollases köögis maitsevad ka road paremini, sest see toon tõstab söögiisu.

A post shared by H House (@hhouseproperty) on

Kui armastad kollast, aga kardad sellest väsida, siis selle asemel, et tellida üleni kollane köögimööbel, kasuta üksikuid kollaseid detaile — toole, üksikut kappi, kollaseid nõusid või kardinaid. Nii on lihtne meelemuutuse korral köögi koloriiti vahetada.

Foto: IKEA

Sama roosaga — kui intensiivset roosat köögimööblit on küllaltki raske ette kujutada, siis üksikud detailid mõjuvad neutraalsetes toonides söögitoas väga värskendavalt.

Foto: Shutterstock

Punane köök on ainult julgetele. Kui hall või valge köök mõjuvad tagasihoidliku taustana, siis punane on intensiivne ja domineeriv toon, mis nõuab tähelepanu. Samas on punane toon köögis suurepärane hommikune ärataja ja süstib päeva algusesse rõõmsat meelt.

Foto: IKEA

Vähem riskantsem viis kööki punast värvi tuua, on mitte köögikappide, vaid hoopis tagaseina näol. Seina saab küllaltki hõlpsasti tüdimuse korral halliks võõbata või plaatidega katta.

Foto: Shutterstock

LOE LISAKS:

ENNE JA PÄRAST: kolm kööki, mis läbisid totaalse muutumise

FOTOD │ Paeluvalt maalähedased talustiilis köögid

Köögidisainer Hiie Härm: kuidas teha köögitoimetused lihtsamaks ja mugavamaks

Värvipsühholoogia │ Kolm värvi, mis hoiavad köögis söögiisu kontrolli all