Värvipalett olgu külalistetoas pigem vaoshoitud ja neutraalne. Kindlad ja turvalised valikud on valge erinevad varjundid, kreemikad beežid ja soliidsed hallid. Pisut julgemaks alternatiivina võid kasutada ka rahulikke hallikasrohelisi, siniseid või pastelseid roosakaid toone. Oluline on mitte ruumi üle kuhjata oma personaalse stiiliga ning väga radikaalsed tapeedimustrid või erksad värvid võiksid jääda teistesse tubadesse. Heledad ja pastelsed toonid loovad ruumis korrastatuma ja puhtama üldmulje.

Mugav voodi, madrats ja voodipesu on üliolulised. Ka lahtikäivad diivanid on paljudes külalistubadeks altrnatiiviks, kuid sageli on need äärmiselt ebamugavad. Nende mugavust saad tõsta, kui leiad diivanile peale õiges suuruses kattemadratsi. Ka voodipesu valik on oluline — eelista hingavaid materjale, nagu lina või puuvill. Kohustuslik element külalistetoas on mugav padi — see ei maksa palju, kuid külalised on tänulikud, kui nende mugavust hindad! Šnitti tasub võtta ka luksuslikest hotellidest, kus on tavaks voodisse lausa mitu patja asetada. Mõnele sobib kõrgem peaalune, teisele madalam, kuid sortimenti laiendades võid kindel olla, et saad külalistele kosutavat ööund pakkuda. Hea idee on leida külalistetoas koht ka pleedikorvile — kui kellelgi külm peaks hakkama, on soe lisatekk ilma perenaist tülitamata kohe võtta.

Olulised detailid: mugava külalistetoa sisustamiseks ainuüksi voodist, tekist ja padjast ei piisa. Mõtle ka valgustusele, et ruumis oleks mugav lugeda ja võib-olla ka kiireid tööasju ajada. Samuti mõtle pimendavate kardinate olemasolule. Võõras kohas võib näiteks harjumatu tänavavalgustus vägagi und segada.

Samuti võiks olla ruumis paar pistikupesa, kus oma telefoni ja sülearvutit vajadusel laadida. Pisike lauake ja tool ei tee samuti paha! Külalistel võiks olla ka koht, kuhu riideid riputada ning stiilne nagi või pisike stange on igati teretulnud!

Ära unusta ka hubasust loovaid detaile — toataimed, värsked lõikelilled vaasis, mõni armas pilt või tervitustahvel loovad alati hea emotsiooni!

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid