1. Esmaabikarp

Et õnnetus ei hüüa tulles, võiks igas kodus olemas olla esmaabikarbike, kuhu kuuluvad plaastrid, haavapuhastajad, põletusvastased geelid, kompressid, kraadiklaas jt. hädapärased vahendid. Paha ei tee ka valuvaigistite või palavikualandajate olemasolu.

Foto: Pixabay

2.-3. Patareid ja taskulamp

Kui elekter ootamatult ära läheb või juhtub ette tulema pikem elektrikatkestus, siis kuluvad ära nii taskulamp kui ka varupatareid.

4.-5. Küünlad ja tikud

Samal põhjusel võiksid majapidamisse kuuluda ka tikud ja küünlad.

6. Tulekustuti

Kui kontorites ja avalikes ruumides on tulekustuti olemasolu kohustuslik, siis võiks see olemas olla ka koduses majapidamises.

Foto: Pixabay

7. Vingugaasiandur

Vingugaas on nähtamatju tapja, mida ei ole võimalik ei näha ega lõhnast tunda. Kindlasti tasub teada, et 2018. aastast on vingugaasiandur kohustuslik kõikides eluruumides, milles asub korstnaga ühendatud gaasiseade, näiteks veesoojendi. Päästeamet soovitab anduri paigaldada seinale ka kohtades, kus asub põlemisprotsessiga seotud seade, nagu näiteks puuküttel toimiv ahi, kamin või pliit.

8. Suitsuandur

Alates 2009. aastast on igas kodus kohustuslik omada vähemalt ühte töökorras suitsuandurit. Sellegipoolest leidub veel kodusid, kus niivõrd elementaarne seadeldis puudub või on patareid ammu tühjaks saanud ja ootavad vahetamist.

9. Koristustarvete komplekt

Koristamine võib olla paljude jaoks tüütu ja vaevarikas tegevus, kuid kui majapidamises leiduvad iga töö jaoks õiged vahendid, võib ka põranda pesemisest või vannitoa küürimisest saada täitsa meeldiv protsess.

Foto: Shutterstock

10. Kastid ja korvid asjade hoiustamiseks

Elamisse kipub ikka kogunema pisemaid asju, millelele alati oma kohta ei pruugi leida ja nii on ka segadus kerge tekkima. Punutud korvikesed või hoiukarbid aitavad nii gaderoobis, vannitoas, köögis kui ka elutoas asju palju paremini organiseerida.

Foto: Shutterstock

11. Noateritaja

Kui armastad süüa teha, võiks see protseduur ka võimalikult mugavalt kulgeda. Iga kokk teab, kui oluline töövahend on teritatud nuga — seega võiks noateritaja igas kodus kindlasti ka olemas olla.

12. Esmased toiduvarud

Mõnikord võib ootamatult uksest sisse astuda mõni kauge külaline ja et midagi ka sel puhul lauale panna oleks, võiks köögikapis või sügavkülmas üht-teist leiduda. Heaks lahenduseks on näiteks sügavkülmutatud pirukad, mille saab kiirelt ahju visata.

13. Piisavalt nõusid

Kui külla satub suurem seltskond, ei ole just kuigi kena serveerida sööki ja jooki plastiknõudest. Seega olgu igas majapidamises ka pidulikemateks puhkudeks korralikud serviisid ja joogiklaasid.

14. Elektripirnide varu

Ideaalis võiks iga valgusti jaoks olla kapis ka varupirn olemas, sest milleks joosta ühe pirni pärast ekstra poodi?

15. Niit ja nõel

Vanasti kuulus korralik õmblustarvete karbike igasse majapidamisse ja tavaks oli nõeluda isegi sokke. Praegusel kiirmoeajastul tundub riiete nõelumine täiesti kasutu tegevus ja paljudes kodudes üldse niiti ja nõela ei leidugi. Samas tasuks siiski ka loodusele mõelda ja mitte käsitööoskust minetada — eest ära tulnud nööpide või pisut hargnevate õmbluste parandamisega peaks hakkama saama igaüks.

16. Mõõdulint

Mõõdulint kulub ära igas elamises — ikka tuleb ju ette olukordi, kus on vaja riiul seina paigaldada, uusi kardinaid otsida või pisiremoti teha.

17. Tööriistakohver

Isegi kui sa ei pea end eriliseks meistrimeheks ega kujuta end ette näiteks remonditöid tegemas, siis pisike tööriistakohver võiks kuuluda igasse elamisse — levinumates suurustes kruvid ja kruvikeerajad või akutrellikomplekt leiab varem või hiljem kindlasti kasutust.

18. Teip

Teip on imeline leiutis, ilma milleta vaevalt keegi tänapäeval üldse hakkama saaks. Kui on kiiresti vaja mõnda eset pakkida või midagi parandada, on erinevatest teipidest palju abi!