1. Kannad siseruumides jalanõusid

Selle asemel, et võtta jalanõud uksest sisse astudes ära, asud kohe mõne tegevuse juurde ja kõnnid seetõttu mööda elamist mustade jalatsitega ringi. Või unustad kodust väljudes võtmed elutuppa ja selle asemel, et jalanõud ära võtta, marsid ikkagi üle puhta põranda. Meie kliimas pole välisjalanõudega siseruumis käimisel ühtegi vabandust, seega parem on end sellest kombest võõrutada — lisaks sellele, et koristamist on rohkem, kraabivad ka liiva- ja killustikuterad parketti või laudpõrandat ning nii lühendad lihtsalt põranda eluiga ja kokkuvõttes kulutad rohkem raha remondile.

2. Lubad koeral diivanil istuda

Tänu sellele muutub diivan aga kiiresti karvaseks või lausa poriseks. Lahenduseks on see, et koeral võiks olla eraldi magamisase või diivan, mis on mugav ja millel ta saab lesida. Kui koer ei taha aga kohe kuidagi oma harjumusi muuta, siis kata diivan riidega, mida saad soovi korral pesta. Kui tulevad külalised, saad riidekatte selleks ajaks eemaldada.

3. Jätad kasutatud teekotid köögikapile

Võib-olla jood ise palju teed või külas on mitu inimest, kellele teed keedad ning seetõttu tekib rohkelt teekotte, mis jäävad kapiäärele vedelema. Viska kott kohe prügikasti või aseta kohta, kuhu tavaliselt teekotid kogunema kipuvad, kaunis anum, millesse saad teekotid panna. Hiljem saad anuma suuremasse prügikasti ära tühjendada, kuid vähemalt ei vedele teekotid enam köögikappidel.

4. Viskad riideid siia-sinna

Astud uksest sisse ja heidad jope või mantli diivanile, mitte ei pane seda riidekappi. Või lähed õhtul magama ja päevariided jäävad toanurka vedelema. Nädalalõpuks on kogu magamistuba aga erinevaid riidehunnikuid täis. Parem on riided kohe riidekappi, sahtlisse või pesukorvi panna. Nii on tuba koguaeg korras ja nädalavahetusel ei pea sa riiete sorteerimiseks mitut tundi kulutama.

5. Hoiustad puhastusvahendeid halvasti

Kui hoiad puhastusvahendeid erinevates kohtades või need on mingite teiste asjade taga kuskil kapinurgas, siis puudub neile ka mugav ligipääs. Nii lükkad koristamist kogu aeg edasi ja tulemuseks on must elamine. Mida teha? Soeta ämber või pisike käru, kuhu saad kõik vajalikud puhastusvahendid panna. Näiteks majas elades on pisike käru igati praktiline, sest saad sellega ruumist ruumi liikuda. Väiksemas elamises sobib selleks hästi aga ämber.

6. Jätad asju pooleli

Alustad mingi koha koristamisega ja jõuad kuskile maale, kuid siis jätad asja pooleli. Näiteks koristad osa vannitoast, kuid jätad dušinurga korrastamata. Pesed pesu, kuid hiljem ei viitsi kuiva pesu sorteerida ja kappi panna. Mida teha? Võta korraga ette vähem asju ja jäta iga asja jaoks rohkem aega. Kui jätad mõne majapidamistöö pooleli, on see umbes sama halb nagu selle tegemata jätmine.

7. Kogud asju hunnikutesse

Kirjutuslaual on hunnik pabereid. Elutoas on suur hunnik vanu ajalehti. Voodi kõrval on tohutu hunnik pooleliolevaid raamatuid. Aja jooksul tekib selliseid hunnikuid veel ja veel. Mida teha? Organiseeri hunnikud ära ja viska minema kõik, mida pole vaja. Ülejäänud asjad aseta kohtadesse, kus nad peavad käima: raamatud raamaturiiulisse, dokumendid kaustikutesse ja nii edasi. Kui vaja, võta kasutusele erinevaid karpe, sest nende abil saad korra majja lüüa.

8. Aina korjad ja korjad asju

Kui oled üks neist, kellele meeldib korjata mingeid kindlaid asju — olgu nendeks raamatud, sisustusaksessuaarid või midagi muud -, siis ühel hetkel muutub asjade kogus liialt suureks. See tekitab aga ülekülluse ja jätab elamisest segamini mulje. Mida teha? Võta ette korralik suurpuhastus, mille raames loobud kõigest, mida ei kasuta, mida pole enam vaja või mis on katkised. Kui omad aga väärtuslikke asju, millest kohe kuidagi ei suuda loobuda, siis sorteeri asjad nii, et need näeksid riiulitel kaunid välja.

9. Jätad voodisse minnes endast segaduse maha

Jääd mõnedel õhtutel televiisori ette tukkuma ja ärkad keset ööd üles ning vead end vaevu voodisse. Kõik, mida kasutasid, jääb aga elutuppa vedelema. Olgu nendeks asjadeks siis mustad nõud, riided, ajalehed ja nii edasi. Mida teha? Mine voodisse enne, kui oled üliväsinud. Enne voodisse minekut tee aga enda ümbrus korda.

10. Kapp on maitseaainetest pungil

Võib-olla on kuivainetesahtlis või külmkapis tohutult erinevaid maitseaineid, millest mõned on aegunud ja millest paljud ei leia peaaegu kunagi kasutust. Sageli on maitseainetesahtel segamini ka, mistõttu puudub ülevaade, milliseid maitseaineid omad. Mida teha? Tee maitseaainetesahtel korda, viska minema aegunud maitseaained ja need, mida kindlasti kasutada ei plaani. Vaata sahtel üle regulaarselt, et see püsiks korras.

Allikas: Houzz.com

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid