Sisekujundajate peamine nipp pisemate ruumide avaramaks muutmisel on külmade toonide kasutamine. Jahedad toonid viivad seinad optiliselt kaugemale, samas kui soojadel toonidel on omadus värvitud pind visuaalselt lähemale tuua ja seeläbi ka ruum pisemaks muuta. Kui ihkad kodus ruumi ja avarust, katseta neid värve!

Külmad sinised

Värviuuringute järgi on sinise tooni austajaid maailmas protsentuaalselt kõige rohkem. Miks siis mitte võõbata seinad siniseks, lisada siniseid kodutekstiile ja mähkida end kaunilt kargesse atmosfääri? Kui levinud arusaama kohaselt muudavad tumedad toonid elamise pisemaks, siis see reegel sinise kohta ei kehti. Mida sügavam sinine, seda rohkem sügavust toob ta ka interjööri.

Kindla peale minek on aga ka hele kahvatusinine või hallikassinine. Sinine on toon, millega on raske mööda panna!

Kahvatud kollased ja rohelised

Kui soojad toonid teevad reeglina ruumi kitsamaks, siis erandina võib käsitleda kergeid ja kahvatuid kollaseid ja rohelisi. Soe-külm kontrast on kõige tunnetuslikum ja subjektiivsem kõigist kontrastidest ning ka kollase puhul võib tajuda selle jahedamaid alatoone. Kui eesmärk on pisikesse ruumi rohkem valgust tuua, siis hele ja karge kollane suudab osavalt imiteerida päiksevalgust.

Roheline moonutab meie arusaamu “piiridest” ning liidab interjööri mõtteliselt üheks välise rohelusega. Mõlema värvi puhul väldi liiga tumedaid toone.

Jahedad pruunid ja beežid

Beežid ja sügavad pruunid tõmbavad tähelepanu viimistluselt sisustusele, kaotades nii silmatorkavad piirid ja üleminekud. Beeži tooni võid julgelt katsetada ka laes. Et tulemus ei oleks liialt ühtesulav, too kodutekstiilide näol sisse mustreid ja värve, mis aitavad samuti seintelt ja lagedelt tuua tähelepanu esemetele.

Stiilselt neutraalset ruumi ja haigutama ajavalt igavat beeži interjööri lahutab üksteisest vaid õhkõrn piir. Kombineeri erinevaid materjale ja beeži-pruuni variatsioone. Samuti loo julgelt kontraste.

Tummised kohvitoonid toovad ruumi sügavust ja dramaatilisust.

Karged hallid

Külm hall võib luua täiusliku silmapette ja teha ruumi teatud juhtudel optiliselt veelgi suuremaks kui valge. Nagu ka valge värvi puhul, lubab hele hall valgusel ruumi täita. Samal ajal viib karge külm toon seinad visuaalselt kaugemale. Ka tumedas toonis hallidel on omadus ruumi suurendada, kuid ei tasu unustada, et mida tumedam toon, seda rohkem neelab ta valgust.

Kuigi halli peetakse sageli igavaks tooniks, on tal sadu erinevaid varjundeid — lillasid, siniseid, rohekaid, roosasid. Katsetamisruumi jagub!