Konkursile laekusid pildid ühest armsast magamistoast, mis oli algselt kasutuses lihtsalt suvetoana. Mõni aasta tagasi sai toas remont ette võetud, et ei peaks külmemal ajal enam kuumaveepudelit kaissu võtma. Toake asub talumaja endisel pööningukorrusel ning selle sisustamisel seadsid väikesed piiranguid kaldsein, tala ja korstnajalg. Lisaks remondile tehti ise ka mööbel — voodi, riiul, kummutid, seinaliistud, pildi- ja peegliraamid.

Pererahva lemmikud on mahukad kummutid, mille sahtlid oleksid tuttaval tee lõkkesse leidnud. Nagu seinal olev vana kell näitab uut aega, nii on saanud mõnedki vanad asjad uue elu. Vana riidekirst ja lonkav tool olid juba varasemast korda tehtud. Ammune veranda uks, mis värvist puhastatud, teenib nüüd rõõmuga uues kohas. Perenaise loometuhina käigus sai värvitud vana lambijalg ja punutud uus makrameest kuppel. Korstnajalg sai krohvitud kuue ning sarapuuokstest meisterdati valge redel, mis täidab riiete hoidmise ülesannet ja on niisama ilus. Põrandal olevad vaibadki on loometuhinast alguse saanud.

Värvidest eelistati toas tagasihoidlikku halli, valget ja puidutoone, et siis neile vastavalt aastaajale ja tujule teisi värve pleedide, voodiriiete või patjade kujul juurde lisada. Pilt magamistoa seinal on kuldsete kätega abikaasa ristpistes tikkinud. See on ajast, kui aeg oli aeglasem, polnud ei autot ega internetti — see oli esimene asi siin toas, mille ümber kujunes kõik ülejäänu. Magamiskambrist sai just pererahva stiili pesa, kus on lihtsalt hea olla ja mis peamine, kus on väga hea uni!

Konkursi tingimused

  • Saada konkursile 3-7 pilti oma magamistoast aadressile moodnekodu@delfi.ee. Kindlasti kirjelda ka mõne lausega, mida oled oma magamistoa kujundamisel silmas pidanud ja mida selle ruumi juures kõige rohkem hindad. Ära unusta piltidele ja kirjeldusele lisada oma kontaktandmeid.
  • Fotosid sai saata kuni 28. novembrini 2021. Pilte võid saata ka juba varem, sest konkursile kvalifitseeruvaid magamistube avaldame moodnekodu.ee veebis enne rahvahääletust.
  • 2-7 detsembril toimub moodnekodu.ee veebis rahvahääletus, kus lugejad saavad oma lemmiku magamistoa poolt hääletada. Kolme enim hääli saanud elutoa seast teeb valiku zürii.
  • Võitja kuulutame välja 10. detsembril 2021.
  • NB! Pildistatav ruum peab olema puhas ja korralik ning fotode suurus vähemalt 1MB. Toimetus jätab endale õiguse ebasobivaid ja madala kvaliteediga pilte mitte avaldada. Toimetusel on õigus pilte konkursiga seotud lugude juures kasutada nii Moodne Kodu paberväljaandes kui ka veebis.


Auhinnaks on Eestis toodetud kontinentaalvoodi Rave Mööblilt — 160 cm laiuse voodikomplekti juurde kuulub kaks lippidega alusraami, 5-tsoonilne Pocket vedrustusega madrats, HR42 porolooniga kattemadrats ja voodipeats HBXI 200. Voodi väärtus on 1500 eurot ning meelepärase kanga saab võitja ise valida!


Auhinna välja pannud Rave Mööbel on alates 1992. aastast pehmet mööblit, voodeid ja madratseid tootev Eesti ettevõte. Läänemaa looduskaunites kohtades tootev väikeettevõte valmistab praktiliselt käsitööna üle mitme tuhande diivani, tugitooli, diivanvoodi, nurgadiivani ning voodi ja madratsi kuus. Rave Mööbel väärtustab oma toodete puhul ajatut disaini ja kõrget kvaliteeti, mis tagavad mööbli nauditavuse paljudeks aastateks.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid