1. Piisav hoiustamisruum

Valige kööki kapid, mis sobivad köögi suuruse ja paigutusega. Otsige ruumisäästlikke disainilahendusi, näiteks sisseehitatud kapid ja kõrged seinakapid. Mõtle läbi, mida ja kui palju on vaja köögis hoiustada. Loobu üleliigsest mööblist ja eelista võimalikult tõhusaid hoiustamispaiku. Kui sahtleid ja kappe ei ole piisavalt, siis hakkab tahes tahtmata kogu köögis kasutatav kraam koormama tööpindu ja köögisaart ning köögis on koguaeg paras segadus.

2. Jõulised ja stiilsed köögitasapinnad

Köögitasapindade puhul ei piisa ainult ilust, vaid nad peavad olema ka tugevad ja vastupidavad. Kõige soodsam lahendus võib ju tunduda kiire ja taskukohane, kuid mõtle, kas oled valmis iga paari aasta tagant tööpinda välja vahetama? Köögis eelista kivi või komposiiti. Ka puit on hea lahendus, kuid kindlasti ei kannata see otsekontakti tulikuumade pottidega, tööpinnal toiduainete hakkimist ja niiskust ning vajab paar korda aastas õlitamist. Uuemad ja kvaliteetsemad laminaadid võivad olla lastega peres puidust isegi kasutajasõbralikumad ja kesta pikki aastaid. Jutt ei käi muidugi odavast liimitud servadega laminaadist, mis niiskuse mõjul üsna kiirelt otsad võib anda.

3. Korralikud kodumasinad ja köögitarbed

Jällegi mõtle läbi oma vajadused seoses köögiga. Kui võõrustad tihti külalisi, on ilmselt prioriteediks suur ahi ja nõudepesumasin. Kui köögis on vähe ruumi, siis tasub vajalikud seadmed valida ruumisäästlikkust arvestades. Mõtle läbi, kui tihti erinevaid köögimasinaid kasutad, ning kas ikka on vaja mahlapressi, blenderit, erinevaid miksereid, elektroonilisi aurrutajaid ja köögikombaine või võtavad need kapis lihtsalt asjatult ruumi?

4. Kihiline valgustus

Pärast ruumi paigutuse üle otsustamist on aeg mõelda valgustusele. Kasuta valgusteid erinevatel tasapindadel — üldvalgustust laes ja töövalgustust konkreetselt kasutatavate tööpindade juures. Erinevatele kõrgustele paigutatud valgustid toovad ruumi sügavust ja kahtlemata ka praktilisust.

5. Kvaliteetsed detailid

Väikesed detailid on just see koht, kus igasugune suurustamine ennast õigustab. Ilus ja hinnaline kapinupp võib anda kapile totaalselt teise üldmulje. Hoolikalt valitud kraan lisab valamule kalli ilme. Köögis olevaid esemeid kasutatakse palju, seega on igati mõistlik investeerida nende kvaliteeti, vastupidavusse ja kaunisse välimusse.

6. Vastupidav põrandakate

Tiheda liiklusega ruumis nagu köök peab põrand olema väga vastupidav. Põranda kujundamisel on valida paljude materjalide seast — looduskivi, betoon, keraamika ja portselan. Samuti võib valida põrandakatteks puidu, kuid sellisel juhul on oluline seda õigesti viimistleda ja hooldada.

Mõelge, kuidas põrand ülejäänud kujundusega sobitub ja kas soovite tulevikus midagi ruumis muuta. Klassikalised kiviplaadid sobivad enamike sisekujunduse stiilide ja värvidega. Ka mustriga põrand võib imeline välja näha ja tasub proovimist, kui just see teile meeldib.

7. Atraktiivne ja hõlpsasti hooldatav tagasein

Tööpinna taha paigaldatud sein võib muuta teie köögi ilmet. Muidugi on tagaseina põhifunktsioon seinte kaitsmine, kuid see on ka suurepärane võimalus loovaks sisekujunduseks. Valige vastupidav materjal, mida saate hõlpsalt puhtaks pühkida, kuid otsige ka oma stiilile sobivat kujundust. Sellest, mis materjalist köögi tagasein valida ja mis on erinevate materjalide head ja vead, loe lähemalt SIIT.

Allikas: Houzz