Olen märganud, et rõivamaailma ning sisekujundusmaailma moed käivad üsna ühte rütmi, vaid selle vahega, et riided ja aksessuaarid teevad kiiremaid piruette, mööbli disain läheb ehk rohkem süvitsi ja võtab pikemalt aega, et kodudesse jõuda. Ning sisustuselementide puhul on ka olulisem tunnetada, et kas see sama laud meeldib mulle ka homme? Aga järgmisel aastal?

Valisin La Forma laiast tootevalikust välja enda selle hooaja 6 lemmikut. Jah, ühelt poolt on need trendikad esemed, kuid teisalt ka ajatu disainiga ning just sellised, nagu mina enda kodus näha tahaksin. Minu jaoks on ilu kõrval nii mööbli kui ka riietuse puhul oluline ka praktilisuse aspekt. Kuigi olen avastanud, et mis ühele inimesele on praktiline, ei pruugi seda teise jaoks üldse olla, seega - igale ühele oma. Igas ühes nendest toodetest on minu jaoks midagi praktilist, midagi, mis mu elu paremaks muudaks. Ja ma arvan, et see võikski olla tarbeesemete eesmärk. Nii mõnegi eseme puhul ei ole vähem tähtis jätkusuutlikkuse aspekt, mis üha rohkem ka moemaailmas inimestele korda läheb. Jätkusuutlikest allikatest saadud materjalid on keskkonnale säästvamad ja vähem koormavad. Nii mööbel kui ka mood on tarbeesemed ja just meie, kes me neid asju valime ja kasutame, saame läbi enda valikute maailma paremaks muuta.

Kinni ja lahti.

Moelavadel on hetkel lõpututes variatsioonides käsitöömaigulisi aksessuaare - punutud ja tikitud kotte ning jalanõusid. See tool on käsitsi punutud rihmadest ning valmistatud traditsioonilisest puidust ning ideaalne terrassil suve nautimiseks. Ma hindan väga praktilisust ning kui soojad ilmad otsa saavad, käib tool kompkatselt kokku, et järgmisel suvel taas puhkajaid rõõmustada.

Head mõtted juba tulevad.

Kui ilus saab üks ese olla?! See kirjutuslaud on nagu kitseke oma pikkadel nõtketel jalgadel ning elegantsi lisavad ümarad vormid seal, kust neid tavaliselt ei leia. Kaunist disainist vähem olulisem ei ole ka keskkonnasõbralikkus - teema, mis on nii oluline ka moemaailmas. Vananenud efektiga mindi puit, mida laua valmistamiseks on kasutatud, pärineb vastutustundlikest ja säästvatest metsadest.

Kodu süda.

Mulle on alati tundunud, et kõigist mööbliesemetest minu kodus on kõige olulisem just söögilaud ja usun, et see on nii paljudes kodudes. Mis oleks mõnusam, kui kutsuda külla kõik sõbrad ning valmistada neile midagi meeldejäävalt head. Just seetõttu jäi mulle silma see lihtsa disainiga kuni kahemeetriseks pikendatav köögilaud, kuhu külalised või suurem pere ilusti ära mahuvad. Ning mainimata ei saa jätta, et heledad toonid on trendikad nii moemaailmas kui ka sisekujunduses, sest otsime kõik praegusel ajal helgust.

Taevakehad sinu kodus.

Selles nutikas kaks ühes diivanilauas kohtuvad kuu ja päike. Kuid lisaks sümboolsusele, mida mina näen, on see lihtsalt imeilusa selge ja huvitava disainiga ese, mis on iga elutoa ehteks. Just ümarad vormid on hetkel väga moes ning muide, hetke moevalikust ei puudu ka päikesekujulised ja kuukujulised ehted ning kotid.

Teretulemast tõelisesse Koju!

Selle voodipeatsi puhul on eriliseks aspektiks eksklusiivsus, sest niivõrd palju käsitööd nõudva eseme puhul ei saa ju olla ükski teine voodipeats täpselt samasugune. Lisaks loob see interjööri sooja ning koduse tunde ja bambusest valmistatuna on see ka keskkonnasõbralik valik. Ka riiete puhul otsitakse hetkel helgust, kodusust ning hubasust, mida pakuvad käsitöö elementidega ja naturaalsetest kangastest esemed.

Paiguta nutikalt.

Selle ägeda riiuli puhul tahaks kohe pikemalt mõelda, et kas laduda see asju täis kasutades ära kavalat sorteerimisvõimalust või lasta riiulil just õhuliselt särada ning panna sellele vaid paar sümboolset eset. Ega õiget vastust ei olegi, kuid igal juhul on tegu ühe ääretult ilusa ja loogilise disainiga mööbliesemega. Põnev on ka heleda ja tumeda puidu kontrast, mis rõhtuab riiuli erilist disaini veelgi.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid