- Jälgi ilma — kui on külm, hoia silm peal talveks kinnikaetud taimedel ja jälgi, et tuul ei oleks katteid minema lennutanud. Kui lubab soojemat ilma, siis veendu, et kaetud taimed sooja ilmaga talvekatete all hauduma ei läheks. Umbselt kaetud taimed tuleks hommikul lahti harutada ja õhtul uuesti kinni katta, kuid seda vaid sademeteta ilma korral.

- Kes veel ei ole jõudnud roosidega tegeleda, siis nüüd on aeg needki talveks kinni katta. Ka on aeg taimekastid talvituma panna. Okaspuudega taimekastid võib kenasti maja sissekäigu lähedale sättida ja neist juba jõuluhõngulised kompositsioonid kujundada.

- Vaata üle talvised tööriistad: Kuigi praegu ei ole ilmataat suurema lumega üllatanud, siis tali kindlasti taeva ei jää ning veenduda tasuks lumetõrjevahendite ja lumelabida olemasolus. Kui ükskord paks lumevaip maha sajab ja kõik poodidesse ostlema tormavad, võid kaubast ilma jääda.

- Võta ette kosutav jalutuskäik metsa, korja igihaljaid oksi ja punu jõuluhõnguline pärg, mille saad uksele kinnitada. Et käes one simene advent, siis on täpselt õige aeg juba jõulukaunistustele mõelda.

- Heida pilk keldrisse kogutud varudele ja veendu, et köögi- ja puuviljad poleks riknema läinud.

- Üle tasub vaadata ka välivalgustus. Et käes on kõige pimedam aeg, siis miks mitte täiendava valgusega hoovigi pisut õdusat ja hubast meeleolu lisada?

- Pakase ja lumekatte saabumisel on aeg katta ka lindudele sobilik toidulaud. Kindlasti tasub meeles pidada, et kord juba alustatud toitmist ei tohi keset talve katkestada, kuna linnud ei pruugi uut söögikohta piisavalt kiiresti leida ja tugeva pakase korral võib nälg neile saatuslikuks saada.