Ainuke erinevus on, et meie Ruukki Expressi katusekeskustesse ei ole võimalik kohapeale toodetega tutvuma tulla. Küll aga töötavad kogu meie meeskond ja partnerid distantsilt edasi. Pakume kontaktivaba konsultatsiooni, aitame valida sobivaimat katust soovitud hinnaklassis ja arutame läbi erinevad katuse tellimisega seotud protsessid. Ruukki hoolitseb kõige muu toimimise eest. Toodame katusekattematerjali, mis on just sinu katuse mõõtmetele mõeldud, arvestame sinna juurde vajaminevad lisatarvikud ja toome need kontaktivabalt sinu koduhoovi.

Väga suur osa meie katusematerjalide toodangust on valmistatud Ruukki tehases Pärnus. Koduturul toimetades hoiame palju aega kokku, sest praeguses olukorras võtab riigipiiride ületamine märkimisväärse aja. Jälgime väga hoolikalt valitsuse ja terviseameti antud juhendeid ning oleme kasutusse võtnud vajalikud meetmed turvalisuse tagamiseks nii oma töötajatele, partneritele kui ka klientidele. Siiani pole müügitegevuses muutusi toimunud, kuna käimasolevate katusetööde jaoks tarnime materjale tavapäraste tarneaegadega.

Millist nõu anda neile, kes kaaluvad katuse renoveerimist?

Kõige olulisem on anda kõigepealt hinnang katuse olukorrale. Tuleks otsustada, kas see vajab parandamist või hoopiski väljavahetamist. Kui see on veel võimalik ja turvaline, tasub katust renoveerida ja parandada. Mingist hetkest ei ole see aga enam mõistlik, eriti kui vigastuste tase on selline, et aluskonstruktsioon on saanud kannatada. Kui puit või soojustusmaterjal saab märjaks või sellele tekivad vigastused, tuleks kindlasti mõelda katusevahetusele. Mida kiiremini katusevahetamine ette võtta, seda väiksemad on lõppkokkuvõttes kulud. Soovitame siinkohal küsida abi ja nõu spetsialistilt. Ruukki katusepaigalduse projektijuhid on oma valdkonna professionaalid.

Katuse renoveerimisel on väga oluline roll otsusel, millist katusekattematerjali kasutada. Viimasel ajal on hakatud väga palju väärtustama materjali taaskasutust. Teraskatusel on suur eelis tänu selle kestvusele ja jätkusuutlikkusele. Materjali eripära tõttu on seda võimalik täielikult taaskasutada. Ühtlasi on meie kontsernil eesmärk toota 2045. aastaks täiesti fossiilkütusevaba terast. Selle projekti raames on piloottehas juba valmimas ja on meeldiv näha, et liigume iga päevaga fossiilkütusevaba terase tootmisele üha lähemale.

Millised tooted on praegu kõige ajakohasemad?

Ruukkil on väga lai valik erinevaid pinnakatteid ja tooteid. Pakume katuseprofiile, vihmaveesüsteeme, katuse turvatooteid, aluskatteid, ventilatsioonitorusid ja kõiki muid tarvikuid, mida ühe komplektse katuse ehitamiseks tarvis on. Kui katusevahetusega ei anna enam üldse oodata, näiteks ootamatu tormi korral, pakume Ruukki Finnera katuseprofiili. Tegemist on spetsiaalsete moodulitega, mida hoiustame erinevates müügipunktides üle Eesti. Katuseprofiil on varem euroalustele valmis toodetud, mis loob nii transportimiseks kui ka ladustamiseks väga head tingimused. Seda on lihtne üksinda paigaldada ja kõik vajaminevad juhendid on kodulehel tasuta allalaaditavad. Peale selle näeb see ka väga kena välja.

Kasutades meie katuse visualiseerija tööriista, on võimalik arvuti tagant lahkumata kiiresti ja lihtsasti näha, kuidas erinevad värvitoonid ning katuseprofiilid omavahel sobivad. Valida saab nelja erineva majatüübi vahel ning muu hulgas on võimalik ka vihmaveesüsteemi, seina ja piirdeliistude värvitooni muuta. See on väga hea võimalus katsetada distantsilt erinevate stiilide omavahelist sobivust.

Tahaksin rõhutada veel seda, kuidas Ruukki toodangut ära tunda. Oleme saanud tagasisidet turul tegutsevatest inimestest, kes üritavad kliente vale toodanguga petta. Selleks, et kaitsta nii tarbijaid kui ka oma brändi, märgime juba tehases katuseprofiilid Original Ruukki Quality logoga. Seda tasub alati kontrollida, kui katusepaanid on sinu koduhoovile saabunud. Täpsemalt saab sellest lugeda Ruukki veebilehelt.

Kas messide ja teiste suuremate ürituste edasilükkamine või ärajäämine on takistanud uusimate innovatsioonide tutvustamist?

Tõepoolest on väga kahetsusväärne, et meil ei ole hetkel võimalust oma uusimaid tooteid füüsiliselt klientidele esitleda. Üks suurimaid Ruukki toodete väljapanekuid on iga-aastasel ehitusmessil, mis oleks pidanud toimuma aprilli alguses. Küll aga üritame maksimaalselt kasutada erinevaid digitaalseid tööriistu, mis aitavad tavapärasel töörütmil jätkuda. Ka erinevad koolitused oleme ümber suunanud veebikeskkonda.

Nagu igal aastal, on meil ka tänavu turule omajagu uusi innovaatilisi lahendusi pakkuda. Sellel kevadel lisandus meie tooteportfelli ainulaadne katuseprofiil Classic M, mida kutsume ka puhaste joonte etaloniks. Tänu spetsiaalsele mikroprofileeringule on katusekate tugevam, jäigem ja siledam. Kui käsivaltsprofiilile omane materjali lokkimine meeltmööda ei ole ning soovitakse tagada hoone välisilmes võimalikult sirgeid ja siledaid jooni, on Classic M suurepärane lahendus. Ühtlasi sobib see kasutamiseks ka fassaadidel, mis on tänapäeval väga trendikas.

Ruukki üheks oluliseks väärtuseks on ka ohutus. Oleme sellele juba pikki aastaid väga suurt rõhku pannud. Seetõttu pakume alates sellest kevadest kõikidele eramaja omanikele uut SafeGripi redelit, mille pulgapinnad on mehaaniliselt karestatud. See eemaldab libisemise riski ja vähendab ohtlike olukordade tekkimist, tekitades parema hõõrde jalatsi talla ja redelipulga vahel. Tegemist on turul ainulaadse tootega, mille on välja töötanud meie Soome kolleegid.

Kuidas toimub praegu suhtlus klientidega ja milliseid meetmeid olete lisaks kasutusele võtnud?

Praegu suhtleme peamiselt mobiiltelefoni ja e-kirjade teel. Meie jaoks on oluline, et Ruukki tooted oleksid hea kättesaadavusega üle kogu Eesti ja seetõttu oleme esindatud igas maakonnas. Täpsemad kontaktid endale lähima müügipunkti kohta on võimalik leida meie kodulehelt või helistades tasuta lühinumbril 1914.