Soov on otsida rohkem kliente väljaspoolt Eestit kuna eksport on loomeinimeste väikefirmadele muutumas aina olulisemaks. Erialaliit aitab disaineritel ühisturundada ja tuntust koguda.

Eesti Disaini Maja tootekollekstioonis saab näha suures valikus kõrgekvaliteetseid moe aksessuaare, mööblit, valgusteid, klaastooteid ning mitmeid nutikaid lahendusi, mida iseloomustab huumor. Eriline rõhk on toodetel, mis on valmistatud keskkonnasõbralikest materjalidest. Milano Disaininädalal ollakse Eesti Disaini Maja nime all teistkordselt kuid uue kooslusega testitakse Itaalia turgu esimest korda. Väljapanekut tuleb avama Eesti suursaadik Itaalias Suursaadik Celia Kuningas-Saagpakk.

11 Euroopa partneriga koostöös toimuval näitusel esitab Eesti disainiliit erinevaid innovatiivseid projekte, kuhu kuuluvad Muhu JuuJääb festivali Hüpikhotell, Disainiöö Raekoja platsi ÖÖ-ÕU muruprojekt, Tallinna Jazzfestivali ootamatute esinemipaikadega seigad ja Tallinn For All projektist välja kasvanud Tallinna ühistranspordi infograafika arendus.

Milano Disaininädal on Euroopa suurim ja üks kuulsamaid disainisündmusi, mille külastajate arv küündis eelmisel aastal 80 000-ni. Varem Londonis alanud koostöö Briti disainiagentuuriga DesignersBlock on viinud eesti disainerid järgmiste projektideni Itaalia turul. Koos kogenud partneritega eksponeeritakse Eesti saavutusi vanas tööstushoones Via Tortonal, otse disaininädala südames.

Ilona Gurjanova, EDL esinaine: "Eelneva kogemuse põhjal võib öelda, et Itaalia publik on väga disainiteadlik ning hindab kõrgelt kvaliteeti ja naturaalseid materjale. Eelmise aasta hitid olid taaskasutuspuidust põrandamaterjalid ja poolkäsitöönduslikud nahktooted. Loodame ka sel aastal itaallasi meeldivalt üllatada. Kollekstsioon on täienenud ning valminud on ka uus näituse mööbel."

Väljapanekus osalevad: Ahti Lill, Andres Labi, Elmet Treier, Kalli Sein, Karl Annus, Karmen Saat, Keha 3, KUMA Design, Maire Valdma, Monika Järg, New Vintage, Piret Loog, Stella Soomlais, Tõnis Vellama, Tarmo Luisk, ÖÖLOOM. Enamus disainereid on ka ise kohapeal seletusi jagamas.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid