Omanikud kirjeldavad, missuguse muutumise läbisid nende võistlusele esitatud tööd.

1. Kaunis kalasabamustriga kohvilaud

Facebooki tasuta grupist õnnestus saada üks lauake, mille jalad olid kenasti puidust treitud, aga lauaplaat saepurust ja üsna rohkete täketega. Mõtlesin siis, mida sellega ette võtta. Kaalusin kogu lauaplaadi vahetust, aga kahtlesin oma võimetes välja saagida kenasti ümar puitplaat. Õnneks oli tagavaraks puitparketti. Mosaiigi sättimine oli loominguline ja mõnus töö. Lihvimine aga mitte nii tore, sest tolmu tuli palju. Töö käigus tuli täita palju PVA ja saepuruga pragusid ning ebatasasusi. Kõige töömahukam oli serva puiduspooni liimimine. Tegin seda jupikaupa ja maalriteipi ning koormarihma kasutades. Liimisin riba ja kinnitasin kuivamise ajaks maalriteibi ja koormarihmaga.

Pinna töötlesin Osmo õlivahaga.

2. Idamaiste mõjutustega kaunis sirm

Mõned aastad tagasi ostsin sõbra kaudu vana eestiaegse sirmi, mis koosnes kolmest uksest. Oli parandatud eelmiste omanike poolt erinevas pikkuses naeltega ja kaetud vana kreemika värviga.

Tahtsin selle korda teha, sest mulle meeldivad sirmid ja üldse vana mööbel.

Esimese tööna saigi eemaldatud vanad naelad ja kruvid ning värv. Vana eemaldamisel sain aru, et tuleb teha ka veidi puiduparandusi: nii saigi üks sirmiuks uued jalad ja naelaaugud täidetud tikkudega. Samuti avastasin, et sirmil peaks olema veel uksi. Meisterdasin needki juurde.

Peitsitud sai kirsi vesipeitsiga ja krunditud tärpentini linaõli seguga, siis šellaklakk ja viimaseks kihiks mesilasvaha. Kangast otsisin kaua. Lõpuks leidsin sobiva kupongi. Natuke mõõtmist, lõikamist, õmblemist ning valmis ta saigi.

3. Ühe diivanilaua muutus igavast lõbusaks ja praktiliseks

Vana puidust laud sai malearmastajale sobiva uue ilme.

Soovid ka osaleda?

  • Saada konkursile 4-10 pilti muudetud toast või mööbliesemest aadressile moodnekodu@delfi.ee. Fotodelt peab olema arusaadav enne ja pärast muutumine. Kindlasti kirjelda ka mõne lausega, mida ning kuidas muutsid; mis oli inspiratsiooniks ning kui soovid, võid pikemalt ka protsessi jagada. Mida rohkem infot, seda põnevam. Ära unusta piltidele ja kirjeldusele lisada oma kontaktandmeid.

  • Kui omad Instagrami kontot, võid ka seal oma osaluse ära märkida lisades fotode juurde #elusees

  • Pildid palume saata üksikult, mitte kollaažina. Fotode minimaalne suurus on vähemalt 1MB. Toimetus jätab endale õiguse ebasobivaid ja madala kvaliteediga pilte mitte avaldada.

  • Pildi saatjal peab olema õigus pilti kasutada. Ebaõigel teel saadud pildid fotovõistlusel ei osale.

  • Fotosid saab saata 7.märtsist kuni 9. aprillini 2023.

  • 10.-16. aprill toimub moodnekodu.ee veebis rahvahääletus, kus lugejad saavad oma lemmikute poolt hääletada. Kolme enim hääli saanud toa ja mööblieseme seast teeb valiku zürii.

  • Võitjad kuulutame välja 19. aprillil 2023.

Toimetusel on õigus pilte konkursiga seotud lugude juures kasutada nii Moodne Kodu paberväljaandes, veebis kui sotsiaalmeedias. Samuti on toimetusel õigus pilte edaspidi lugude juures illustreeriva materjalina kasutada (autorile viidates).

Toa muutumise auhinnaks on Dreamfire® välja pannud Eestis disainitud kauni Kamado Trendy Home lauagrilli. Auhinna väärtus on 399 eurot. See on ideaalne valik väiksematele peredele ja inimestele, kellele meeldib kamadot ka aegajalt endaga kaasa võtta. See on loodud pidades silmas Eesti kliimat ja olusid – grillil on ekstra paks ja tihe keraamika ning kõik kasutuses olevad metalldetailid on roostevabad.

Mööblitüki muutumise auhinnaks on Avaeksperdid välja pannud 300 eurose kinkekaardi. Nende valikust leiab erineva funktsionaalsusega aknakatteid igas mõõdus ja erineva kujuga akendele. Seal on nii klassikalisi tekstiilkardinad kui ka ruloosid, voldik-, riba-, püstlamell-, paneel-, rooma- ja bambuskardinad. Valikust leiab ka kõige nõudlikum kodusisustaja endale sobiva lahenduse.