EcoSmarti ja CoolStarti tooted vähendavad ka kuuma veega seotud energiatarbimist.

Kas tahad vee ja energia eest vähem maksta, aga seejuures siiski duši all käimist nautida? Kõige lihtsam on selleks lihtsalt oma käsidušš säästlikuma mudeli vastu välja vahetada. See ei maksa palju ja sellega saab igaüks ise hakkama! Pealegi teenib säästlik käsidušš oma soetamismaksumuse ruttu tagasi.

Tavalisest käsidušist tuleb vett umbes 15 l/min, aga hansgrohe käsidušimudelitel on olemas ka säästlikum EcoSmart-versioon, mille veekulu on vaid 8,5 l/min. Vähem vett tähendab ka seda, et selle soojendamiseks kulub vähem energiat. Seega vähendavad EcoSmart-tooted ka kuuma vee saamiseks kulutatud energia hulka. Võrreldes tavalise dušiga võib neljaliikmeline pere EcoSmart-dušiga kokku hoida ligi 90 000 l vett ja üle 1500 kWh energiat aastas (kui iga pereliige veedab duši all 9 minutit päevas). Olenevalt vee- ja energiahindadest võib seega sääst olla sadu eurosid aastas.

Tark dušš: hansgrohe EcoSmart

hansgrohe EcoSmarti käsiduššidesse on paigaldatud spetsiaalne voolupiiraja. Läbi spetsiaalselt välja töötatud uuenduslike pihustusdüüside voolab vaid umbes 8,5 liitrit vett minutis. Vähendatud vee kogus ei muuda duši all käimist aga kuidagi vähem nauditavaks. Tänu peenetele pihustirežiimidele, nagu PowderRain, kasutatakse vett eriti tõhusalt ja nutikalt. Lihtsalt ja kiirelt paigaldatavad käsidušid on kasulikud nii keskkonnale kui ka rahakotile. Tänu oma ajatule disainile ja erinevatele viimistlustele sobivad käsiduššide Pulsify Select S, Raindance Select ja Crometta EcoSmart versioonid harmooniliselt erinevate vannitoastiilidega.

Väike nipp, suur mõju: siin näete EcoSmart-tehnoloogia tööpõhimõtet.

EcoSmart ja CoolStart valamusegistites

EcoSmart+ uus Rebrise seeria valamusegisti tarbib vaid 4 l/min (3 baari juures).

Nutikaid tehnoloogiaid saab kasutada ka valamusegisti kasutamise optimeerimiseks. hansgrohe EcoSmart aitab vähendada igapäevast veetarbimist ka valamu juures – koguni kuni 60%! Korrutage sellest tulenev veesääst oma kodus olevate valamusegistite arvuga ja näete: hansgrohe EcoSmart-tehnoloogia teeb keskkonna ja teie eelarve kaitsmiseks palju ära.

EcoSmart vähendab kõigi hansgrohe valamusegistite veetarbimist umbes 5 liitrini minutis. EcoSmart+ tooted tarbivad isegi vaid 4 l/min. Kuidas? Nipp peitub spetsiaalses segisti tilasse integreeritud voolu piiravas aeraatoris. Segistist voolab välja vähem vett ja samas on seda ka õhuga rikastatud. Tulemuseks on külluslik ja pehme veejuga.

Integreeritud EcoSmart+ tehnoloogia vähendab veekulu vaid nelja liitrini minutis kolme baari juures. Rebrise segisti vähendab seega voolu veel 20% võrreldes tavaliste EcoSmart-toodetega. Unistuste vannitoa mugavuses ja disainis pole vaja järeleandmisi teha: hansgrohe Rebrise ja Finorise sarjad pakuvad eriti pilkupüüdvat disaini ning meeldivalt pehmet veejuga.

Tänu hansgrohe CoolStartile tarbitakse energiat kuuma vee saamiseks ainult siis, kui seda on vaja. hansgrohe Rebris E (vasakul) tarbib tänu EcoSmart+ tehnoloogiale ainult umbes 4 liitrit minutis.

Unistuste vannitoa mugavuses ja disainis pole vaja järeleandmisi teha: hansgrohe Rebrise ja Finorise sarjad pakuvad eriti pilkupüüdvat disaini ning meeldivalt pehmet veejuga.

hansgrohe CoolStart-tehnoloogia annab õige pöörde veelgi jätkusuutlikumaks argipäevaks. See tehnoloogia tagab, et segistist tuleb automaatselt jahedat vett, kui käepide on keskmises asendis. Tavalise segisti puhul tuleb keskmises asendis oleva kangi avamisel juba sooja vett, aga seda pole ju alati vaja. Näiteks joomiseks, kätepesuks või lillede kastmiseks piisab täielikult külmast või nn torusoojast veest. Nii ei kulu lühikesel sisse- ja väljalülitamisel tarbetult energiat vee soojendamiseks.

Käepideme keskmises asendis voolab hansgrohe CoolStarti segistist ainult külma vett. Kuuma vett saab hooba lihtsalt vasakule pöörates.

Kui stardite cool’ilt, saate energiat säästa

Meie näidisarvutus näitab, kui palju: hansgrohe CoolStart-segistit 20 minutit päevas kasutav neljaliikmeline pere tarbib aastas 508 kWh vähem energiat kui tavalise segisti puhul. Et see arv oleks vähem abstraktne, siis näiteks 500 kWh eest saaksite:

  • röstida 67 564 saiaviilu;

  • vaadata televiisorit 24/7 rohkem kui aasta jooksul;

  • föönitada juukseid 500 tundi järjest.

hansgrohe ei taha sugugi, et te 24/7 televiisorit vaataksite, kuid me tahame aidata teil väärtuslikke ressursse hästi ära kasutada. See on see, mille nimel meie tootearendajad 24/7 töötavad. EcoSmart- ja CoolStart-versioonidele üleminek ei kaitse mitte ainult keskkonda, vaid säästab ka teie rahakotti.

Jaga
Kommentaarid