3. Taga liigveele äravool. Taimed vajavad konteineris kasvades korralikku drenaaži, liigveel peab olema võimalus kastist välja pääseda. Lippidest põhjaga kastide puhul toimub mulla kuivenemine reeglina üsna kiiresti – teinekord liigagi kiiresti, kuid sellest räägime juba järgmise sammu juures. Tihedamalt kokkunaelutatud laudadest kastid võivad vajada põhja aukude puurimist.
Kiireks drenaaži piisavuse testimiseks täida kast veega ja vaata, kui ruttu see kuivaks voolab. Kui kast tühjeneb kiiresti, on kõik hästi ja võid istutama asuda. Kui aga vee välja nirisemine võtab pikalt aega, siis tuleks enne istutama asumist kasti põhja mõned äravooluaugud puurida.

4. Vooderda kast. Sõltuvalt sellest, milline kast sul kasutada on ja kuidas sa seda täpsemalt kasutada soovid, tuleks kast vooderdada. Suurte lipivahedega kastid vajavad voodrit, mis hoiaks mulla kastis ega laseks veel kastist otse välja voolata. Tihedamad kastid mulla kastis hoidmiseks vooderdust ei vaja, kuid ka nende puhul võib kasu olla kilevooderdusest (mille põhja on drenaažiks augud tehtud), mis liigse niiskuse kastiseintest eemal hoiab ning aitab vältida kasti läbi mädanemist.
Vooderdamiseks kasuta tugevamat kilet või plastikaati (torka põhja mõned drenaažiaugud), geotekstiili, paksemat kotiriiet või kombinatsiooni tugevast plastikust ja kotiriidest. Vooderda nii kogu kasti sisemus. Lõika see mõõtu ning klammerda või naeluta kindlalt paika.

Plastikust vooderduse (või plastik + kotiriie) kasutamise eeliseks on see, et tänu sellele püsib pinnas kauem niiske ning ühtlasi aitab plastikvooderdus ennetada puidu mädanemist. Plastikvooderdus pole hea sel juhul, kui plaanid väga päikeselises kohas köögivilju kasvatada, sel juhul võib plastikust mullapinnasesse kahjulikke aineid lekkida. Kotiriie näeb lipivahedes kena välja, kuid kestab reeglina vaid ühe hooaja, vajades seejärel uue vastu vahetamist.
5. Täida kast istutusmullaga. Täida kast värske istutusmullaga ja kui soovid taimedele rammusamat toitu pakkuda, siis just nüüd on hea hetk mullale komposti lisamiseks. Kontrolli veel korra üle drenaaž ja jälgi, et vooderdus liigveel välja nõrguda lubaks. Vala kasti vett ja kui see ära ei voola, siis võib-olla pead vooderdusse mõned augud lisaks tegema.
6. Istuta taimed. Säti taimed õrnalt mulda ning mulda need ka külgedelt. Kui plaanid taimed seemnest kasvatada, niisuta muld ning istuta seemned pakil soovitatud sügavusele. Kasta taimealgeid või seemneid rikkalikult ning tõsta kast taimedele sobivate valgustingimustega kohta.
Istutuskasti dekoratiivelemendina kasutamine
Kui sul on plaanis taimed koos pottidega kasti asetada, siis ei pea sa drenaaži ja vooderduse pärast nii palju muretsema. Senikaua kuni vesi saab kastist ära voolata, on olukord kontrolli all. Kui kasti asukoht on õues, siis raputa kasti põhja kerge kruusakiht, mis aitab pottides taimi pisut kõrgemale tõsta.