Signe Kivi sai voodipesukomplekti loomisel inspiratsiooni loodusest

 (1)
Signe Kivi sai voodipesukomplekti loomisel inspiratsiooni loodusest
Kaubamaja

Eesti üks tuntum tekstiilikunstnik Signe Kivi on loonud Eesti loodusest ja mõnusast unest inspireeritud voodipesukollektsiooni, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100 aasta juubeliks. Kunstnik lõi selle Kaubamaja kodutekstiili kaubamärgile PAI. Tallinna Kaubamaja Kodumaailmas kollektsiooni ka esitleti.

Kaubamaja Kodumaailma kaubandusjuht Siim Tammesalu selgitab kollektsiooni sündimise tagamaid. „Meie soov oli anda Eesti tuntud kunstnikule võimalus luua teos, mis oleks PAI kollektsiooni osa. Tekstiil on paindlik materjal, millel on palju häid ja põnevaid kasutusvõimalusi. Topeltlaiusega tekikott on oma formaadilt otsekui ideaalne lõuend kunstiteosele,“ rääkis Tammesalu.

Komplekt ÖÖ

Selle kunstiteose loojaks sai Signe Kivi, tunnustatud ja väljapaistev tekstiilikunstnik, kellel on väga hea värvi- ja kompositsioonitunnetus. Tema töödes on selgelt tajutavad põhjamaised mõjud, kuid ka eestlast kõnetav kujundlikkus. Samas on Signe Kivil ka tekstiili tööstusliku tootmise kogemus, mis on oma harulduses samuti tema selge eelis. Ta mõistab ja tajub hästi, milline on PAI kollektsioonide olemus ning toodete tonaalsus.

Komplekt UNI

Seotud lood:

„Mul on olnud au teha koostööd niivõrd suure kaubandusettevõttega nagu seda on Kaubamaja. Alustasime projektiga juba suvel, see andis mulle hea võimaluse mängida mõtetes kaunite mälupiltidega merest ja udust ja ööst ja halovalgusest ja vihmast ja lainetest,“ tutvustas kollektsiooni autor Signe Kivi oma töid. „Neid ideid paberi piiratud pinnale suruda oli muidugi palju raskem, aga kui käsi läks lahti, siis avastasin, et olen teinud isegi liiga palju variante, sest ühestki ei taha ju autor ise loobuda. Arvan, et see on Eesti Vabariigile igati väärikas kingitus,“ lisas Kivi.

LOE VEEL:

FOTOD: Inspireerivalt mõnusad ja maalähedased magamistoad

RAAMAT│ Loomeinimeste loodud vaibamustrid raamatus “250 uut Eesti vaibadisaini”

Lihtsad, kuid toimivad nipid, millega voodipesu säravvalgena hoida


Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare