Milline valida: seinalamp, laelamp või ripplamp?


Milline valida: seinalamp, laelamp või ripplamp?
Shutterstock

Valgustite hulgale ruumis ei ole piiranguid ja alati on võimalus leida just endale sobivad parimad variandid. Tavaliselt soovitatakse elutoas kasutada ripplampe, sest need pakuvad rohkem elegantsi ja hiilgust ning muudavad ruumi eksklusiivsemaks. Muidugi sõltub siin palju ka valgusti stiilist.

Lühtrid annavad paremini edasi hiilgust ja loovad luksuslikumat keskkonda. Kui lagi on kõrgem, siis võib otsustada julgesti näiteks kuldse ja sädeleva lühtri kasuks, sest sellisel on ruumi särada ja mõjule pääseda.

Lühter võib olla rustikaalses võtmes.

Modernsed valgustid rõhutavad unikaalset disaini ja rõhutada minimalistlikke jooni.

Ripplampide abil saab ruumi kõrgust visuaalselt muuta, kuna saad ise vabalt valida, kui kõrgele neid parasjagu riputad. Kui lagi on madalam, siis on sobilikumad minimalistlikumas stiilis ripplambid. Lae lähedal paiknevad ripplambid valgustavad ühtlaselt kogu ruumi.

Seotud lood:

Kui aga soovid, et ruum oleks huvitavamalt valgustatud, siis on soovitav kasutada erinevaid valgusteid. Nii võivad näiteks seinalambid sõltuvalt oma kujust ja stiilist moodustada kas väikesi aktsente või anda ühtlast ja hubast valgust siis, kui neid kõrvuti ühte ritta paigutada.

Erinevad valgustid aitavad luua ruumis harmoonilist valgust. Seinalampidega saab valgustada tumedamaid nurkasid ja tekitada huvitavaid aktsente, luues ruumis stiilse ühtsuse ja harmoonia.

Allikas: ekoluumen.ee

LOE VEEL:

IGAVAD INTERJÖÖRID: kuidas vältida vigu, mis rikuvad sinu kodu ilmet

Astume sisse põhjamaiselt hubasesse elamisse mere ääres

Kunstnik Soho Fond: hullumeelsed valgustid, palju kitši ja eklektikat

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare