Millal on õige aeg orhidee ümberistutamiseks?


Millal on õige aeg orhidee ümberistutamiseks?
Foto: Unsplash

Kui pott on orhideele lootusetult kitsaks jäänud, on see märk sellest, et taim vajaks peagi ümberistutamist. Orhidee on aga taim, mille uude potti paigutamibe vajab pisut ajastamist ja mõningaid teadmiseid. Jagame nõu, kuidas seda õigesti teha!

Kui üldiselt istutatakse toalilli ümber kevadel, siis orhideedega tasub seda teha siis, kui selleks on ilmselge vajadus ja taim ei taha enam kuidagi potti ära mahtuda. Kindlasti ei tohiks seda teha õitsemise ajal ega ka õienuppude või areneva õievarrega orhideede puhul. Põhjus on väga lihtne — vastasel juhul kipub orhidee enamasti pungad maha viskama ja võib õitega rõõmustada alles mitme kuu möödudes.

Foto: Unsplash

Teiseks põhjuseks, miks orhideed võiks mõnikord ümber istutada, on muld. Orhidee armstab jämedamat kooresegust pinnast ning kui juhtub, et see on juba peeneks mullaks pudenenud, on samuti aeg ümberitutamine ja punnasevahetus ette võtta. Vihmametsades kasvavad orhideesid enamasti puude küljes, mistõttu on nad pinnasest kõrgemal. Sellist keskkonda saab imiteerida spetsiaalse kooreseguga, mida müüakse aianduskeskustes. Orhideedele mõeldud kooresegu tagab kiire vee äravoolu, kuid säilitab samal ajal pideva kokkupuute hapnikuga, mis on orhidee juurtele vajalik.

Seotud lood:

Foto: Unsplash

Milline pott valida? Kõige parem on leida pott, mis on oma diameetrilt 2,5-5 cm suurem kui olemasolev pott. Kindlasti jälgi, et poti põhjas oleksid õhuaugud, sest orhidee on hapniku suhtes eriti nõudlik.

Enne istutamist kasta orhideed hoolikalt ja leota potti, milles ta pikalt elanud on, paar tundi vees. Seejärel võta orhidee õrnalt potist välja. Kui oled orhidee uude potti asetanud, kata tühimik orhideemullaga. Kui taim on potis kindlalt paigas, siis kata ka pealmised juured mullaseguga ning lõpetuseks kasta taim.

LOE LISAKS:

Kümme suurepärast toataime, mis puhastavad õhku mürgistest ainetest

Ettevaatust! Energiavampiiridest toataimed, mida ei tasuks eluruumides kasvatada

Millised toataimed sobivad kasvama niiskesse ja hämarasse vannituppa?

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare