Digipõlvkonna väärtushinnanguid arvestades loodud urbanistlik elamine


Digipõlvkonna väärtushinnanguid arvestades loodud urbanistlik elamine
Foto: Vitra

Mõni aeg tagasi avasid Šveitsi disainikoonide tootja Vitra ja elustiili kajastav veebiväljaanne ”Freunde von Freunde” esimese ühise korteri Berliinis. Korterikujunduse lähtekoht on väljendada praeguse digipõlvkonna väärtushinnanguid — loovus, kestvus ning mobiilsus on olulisemad staatusest. Tegu on stiilse ja laheda linnakoduga.

Ametliku nimetusega ”FvF Apartment by Vitra” paikneb Mulackstrasse tänaval ning esitleb väikest osa Vitra toodangust läbi ”Freunde von Freunde” visiooni urbanistlikust elamisest.

Lisaks sellele, et sõprade sõbrad on korterisse alati teretulnud, toimib korter innovatiivsete toodete või ideede esitluspaigana ning ürituste toimumiskohana. Korterit saab kasutada ka lihtsalt elamiseks.

Vitra toodangus leidub nii poole sajandi vanuseid klassikuid kui ka tänaste disainimaailma tippude loodud esemeid, muuhulgas ka 2013. aastal Vitraga ühinenud Soome tootja Arteki toodangut.

Urbanistliku 65-ruutmeetrise elupinna kujundasid FvF eelistusi ja visoone järgides arhitekt Etienne Descloux ja sisearhitekt Katrin Greiling.

Seotud lood:

www.vitra.com
www.freundevonfreunden.com

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare