12 m² kodu

 (1)

12 m2
12 m2Foto: Rose-Marie

Kõik eluks tarvilik 12 m² (3 x 4) põrandapinnale: köök, WC koos dušiga, mahutid, töölaud ja voodi. Kas on see võimalik? On mitmeid põhjuseid, et mõelda kasinama eluviisi peale nii materiaalse omamise kui ka tarbimise mõttes.

Olgu selleks soov säilitada oma mõttemahtu kõrgemate väärtuste tarvis, hool maakera piiratud ressursside pärast või piiratud võimalused isiklikul tasandil.

Selle õppeaasta sügissemestril said Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri ja mööblidisaini osakonna III kursuse üliõpilased ülesande paigutada inimese kõik eluks tarvilik 12 m² (3 x 4) põrandapinnale: köök, WC koos dušiga, mahutid, töölaud ja voodi. Töötati personaalselt kuni vaheülevaatuseni, mil valiti välja parim lahendus.

Edasine töö jätkus kollektiivselt, pidades silmas projekti täielikku materialiseerimist Stockholmi mööblimessil esitlemise tarvis — osa rühmast jätkas komplekti tööjoonistega, osa kujundas messiboksi, osa tegeles messiga seotud graafilise disainiga.

Ekspositsiooni ilmestavad Kunstiakadeemia keraamika ja klaasikunsti osakonna üliõpilaste välja töötatud tarbenõud.

Stockholmis 4.-8. veebruaril toimuval mööbli- ja sisustusmessil ollakse väljas noortepaviljonis „Greenhouse”, pärast seda mitmel pool Eestis. Projekti toetasid Eesti Kultuurkapital, Andeston, Hektor Light ja Mang.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare