Tee enne uue kütteseadme paigaldamist korsten korda!Tee enne uue kütteseadme paigaldamist korsten korda!

Talvel, kui ahjud ja kaminad on pidevalt töös, võid täheldada elu- ja olmeruumides suitsu- ja pigilõhna, kesist tõmmet või raskesti hingatavat õhku, mis võivad viidata defektsele, mustunud või valesti projekteeritud küttesüsteemile. Sellele annavad selge vihje ka niiskunud korstnakonstruktsioonid või pragunenud korstnapits.

Kõige suurem probleem on tavaliselt korstnasse tekkiv kondensaat, mis moodustab põlemisgaasides sisalduva väävli ja vingugaasiga reageerides happelise konstruktsioone lagundava keskkonna. Sellise olukorra teket võimendavad tänapäevased ökonoomsed kütteseadmed, kus põlemisgaaside väljundtemperatuurid on madalad ja niiskuse kondenseerumine korstnas intensiivne. Näiteks tekib tänapäevase suure kasuteguriga tahkekütte-moodulahju ühe küttekorra jooksul korstnas ligikaudu kaks-kolm liitrit kondensaati, mis kõik imendub korstna konstruktsioonidesse. Gaasi ja vedelkütuste põlemisel tekib juba algul märkimisväärses koguses veeauru, mistõttu on selliste seadmete suitsulõõride kaitsmine paratamatu.

Erakogu
Seotud lood:

Universaalne FuranFlexi lõõrisisu

Korstnakonstruktsioonide renoveerimiseks ja tekkiva kondensaadi eest kaitsmiseks on mitmeid lahendusi. Neist moodsaim ja enim võimalusi pakkuv on komposiitmaterjalidel baseeruv FuranFlexi lõõrivooder. FuranFlexi lõõrivoodri peamised eelised teiste meetodite ees on järgmised.

 • Täielik õhutihedus. Ei koosne moodulitest ja on kogu oma pikkuses liideteta.
 • Pikk garantiiaeg (kuni 25 aastat).
 • Lõõrivoodril on sile sisepind ja materjal ei juhi soojust.
 • Ei vähenda oluliselt lõõri läbimõõtu. FuranFlex võtab lõõri sisekuju ja kohandub lõõris olevate ebatasasuste ja suunamuutustega. Pole vahet, kas lõõr on sirge või kõver, ristküliku- või ruudukujuline või hoopis muutuva läbilõikega.
 • Happekindlus.
 • Universaalsus. Sobib nii gaasi-, vedelkütte- või puukütteseadmetega ühendatud lõõride kui ka ventilatsioonikanalite renoveerimiseks ja kaitsmiseks.

Miks ja millega korstent renoveerida? Loe lähemalt siit.

Ventilatsioonilõõr suitsulõõriks

FuranFlexi suurim eelis on tema ideaalilähedane õhutihedus, mis ei ole saavutatav ühegi teise suitsulõõride renoveerimiseks ettenähtud meetodiga. Seetõttu on FuranFlex üks väheseid aktsepteeritavaid materjale, millega on võimalik kiirelt, soodsalt ja ohutult olemasolevad ventilatsioonilõõrid suitsulõõrideks ümber ehitada. Paljudel on ainsaks võimaluseks kasutusele võtta olemasolevad üleliigsed ventilatsioonilõõrid, sest eraldi korstna ehitamine ei ole tihtipeale võimalik või käib rahaliselt üle jõu.

Erakogu

Soojustsalvestavad kaminad

Alles siis, kui korsten on töökorras, võib mõelda uue kamina ehitamisele. Uuest kaminast unistades tasuks mõelda kolmanda põlvkonna soojustsalvestava kaminahju ehitamisele, mis ei lase sooja korstnasse, vaid salvestab selle endasse. Soojustsalvestavate kaminate eelised:

 • õige kütmise korral tagastab kuni 90% tekkivast soojusenergiast,
 • kahe puusületäiega on võimalik kütta kuni 200 m²,
 • paaritunnise kütmisega saavutab kuni 24-tunnise ühtlase soojuskiirguse,
 • tervise- ja keskkonnasõbralik ning ohutu kütmisviis,
 • lihtne ja kiire paigaldus,
 • sobib nii eluruumide peamiseks kütteks kui ka lisakütteks,
 • sobib ka olemasoleva kamina ümberehitamiseks kaminahjuks,
 • piiramatud võimalused väliskuju ja viimistlusmaterjalide valikul.

Paneme kaminad sooja salvestama! Uuri lähemalt siit.

Toome koos tule turvaliselt tuppa! Loe lisainformatsiooni www.korstenpuhtaks.ee