Kasulik nipp - lehekoristusega oota öökülmadeni!

 (3)

Kasulik nipp - lehekoristusega oota öökülmadeni!
Shutterstock

Pindi Kinnisvarahalduse heakorrateenuse juht Andrus Limbach soovitab lehekoristustöödega mitte rabistada ja teha suurem puhastus ühekordselt - nii säästab aega ja raha.

„Sügis ja langevad lehed on kõrghaljastusega majade elanike jaoks alati emotsionaalne teema olnud. Pole vahet, kas koristada lehti korra nädalas või kaks korda päevas, ikka on murulapike lehti täis,“ ütles Limbach.

„Tuulisel ajal on tõesti nii, et loetud tundidega võib puhastatud kinnistu jälle lehtedest kirju olla. Kasulik oleks suuremate koristustööde organiseerimisel oodata esimeste öökülmadeni- siis on kõik lehed mõne päevaga maha langenud ja need saab korraga ära koristada ning ära viia,“ sõnas ta.

„Loomulikult tuleb arvestada, et sõiduteed ja jalgrajad peavad puhtad olema koguaeg, kuna märjad lehed muutuvad libedaks ja seeläbi ohtlikuks,“ hoiatas Limbach. Tema sõnul sõltub iga maja eripärast, kui tihedalt perioodiline puhastus aset peab leidma. „Mõnel krundil on keset haljasala üks vahtrapuu ja piisabki ühekordsest koristusest, teistel on sõidutee palistatud kaskedega ning vajab suisa korra päevas puhastamist,“ lisas ta.

Lehepuhurite valimisest ja töötamisest saad infot järgnevast videost.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare