5 olulist nõuannet esimeseks kinnisvaratehinguks


5 olulist nõuannet esimeseks kinnisvaratehinguks
Shutterstock

Selge on see, et kinnisvara ei saa osta uisapäisa. Hinnata tuleb nii praegust turuolukorda kui ka tulevikku. LVM Kinnisvara annab nõu, millele kindlasti tähelepanu pöörata enne kinnisvaraostu tegemist.

1. Tee põhjalik eeltöö.
Tee enne ostma asumist ära põhjalik kodutöö: koosta ülevaade oma sissetulekutest ja väljaminekutest ehk veendu millised on sissetulekud, kui suured on järelmaksud ja muud kohustused.

2. Küsi pangast eelotsus.
Suhtle eri pankadega ja küsi infot kõigi eritingimuste kohta, mis puudutavad kinnisvara soetamist. Küsi panga eelotsust laenu saamisel.

3. Mõtle müügile enne ostu.
Mõtle soetatava kinnisvara müügile enne selle ostmist. See ei tähenda tingimata musta stsenaariumi. Sageli muutuvad vajadused kiiremini, kui ette oskad näha, samuti on ostud emotsionaalsed. Näiteks ostetakse maakodu ja minnakse maale elama, tehakse suuri kulutusi, aga hiljem selgub, et uus töökoht asub teises linnas ja maakodu asub töökohast kaugel, ent investeeritud raha müügist tagasi ei saa. Hinda objekti müügivõimalust realistlikult.

4. Eelista terviklahendust
.
Võimalusel osta valmislahendus, mida saad kohe hakata kasutama. Eelista möbleeritud maja või korterit, kui sul pole kohe võtta 5000- 7000 eurot sisustamiseks. Vastasel juhul ostad pinna, mida ei saa kasutada.

Seotud lood:

5. Võta arvesse kõik kulud.
Tervikpildi saamiseks kasuta helikopterivaadet ja pane kokku kõik elamispinna soetamise ja haldamise kulud: laenuvõtmine, notar, riigilõivud, ülalpidamine. Vaata tõele näkku: kas köögimööbli ostuks on tark võtta hiljem väikelaen?

Allikas: LVM Kinnisvara

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare