Kasulik nipp — miks tasub oodata lehekoristusega öökülmadeni?

 (1)
Kasulik nipp — miks tasub oodata lehekoristusega öökülmadeni?
Linus Lorentzen / Unsplash

Sügis ja langevad lehed on kõrghaljastusega eramute ja kortermajade elanike jaoks igasügisene teema. Pole vahet, kas koristada lehti korra nädalas või kaks korda päevas, ikka on murulapike lehti täis. Eriti tuulisel ajal on nii, et loetud tundidega võib puhastatud kinnistu jälle lehtedest kirju olla. Kuidas toimida?

Iga maja eripärast sõltub, kui sagedasti peaks puhastama. Mõnel krundil on keset haljasala üks vahtrapuu ja piisabki ühekordsest koristusest, teistel on sõidutee palistatud kaskedega ning vajab suisa korra päevas puhastamist. Samuti on teema “põletavam” korruselamute puhul — tuleb arvestada, et sõiduteed ja jalgrajad peavad puhtad olema kogu aeg, kuna märjad lehed muutuvad libedaks ja ohtlikuks. Eramajade omanikud võivad suhtuda lehekoristusse loomingulisemalt.

Pindi Kinnisvarahalduse heakorrateenuse juht Andrus Limbach räägib kogemuste põhjal, et lehekoristustöödega ei tasu kiirustada — pigem teha suurem puhastus ühekorraga, sest nii säästab aega ja raha. Kasulik oleks suuremate koristustööde organiseerimisel oodata esimeste öökülmadeni, siis on kõik lehed mõne päevaga maha langenud ja need saab korraga ära koristada ning ära viia.

Kaunist sügist!

LOE VEEL:

Valmistume sügiseks: sisustusnipid, millega kodu tõeliselt soojaks ja hubaseks muuta

Seotud lood:

FOTOD | Oma kätega tehtud suvila valmis 600 euro ja kolme nädalaga

NÕUANDEID │ Kõik, mida tasub teada sügisväetamisest

Vanaema nipid, millega hoidised alati ōnnestuvad ja kaua säilivad

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare