AIAHOOLIK | Viimased pingutused enne miinuskraade


AIAHOOLIK | Viimased pingutused enne miinuskraade
Kollaaž. Fotod Kaia-Leena Pino

Nii nagu päevad väljas, nii jäävad ka siinsed lood paratamatult üha lühemaks. Aiahooaeg hakkab selleks korraks otsa saama. Jäänud on veel viimased pingutused enne püsivamate miinuskraadide tulekut. Ja nii ilmateade kui täna järjest üle pea tuhisevad suured haneparved lubavad esimesi hallahommikuid juba lähipäevil oodata. Akna taga tungivalt koputavatest tihastest rääkimata.

Aga täna on väljas tore! Päike sirab taevas, vahepeal ujuvad üle mõned pilved, tuult suuremat ei ole ning õhku täidab haneparvede krääksumine.

Pistsin kähku põske viimased pamplid, mahlased ja suured. Kahju kohe kui nüüd külm peale tuleb ja veel valmimata mammudega üks-null teeb.

Ja siis riisusin ja lõikasin ja rohisin ja riisusin ja lõikasin ja rohisin. Siinkohal on vast paslik veel üht kasulikku abivahendit tutvustada, mis see aasta mu aeda jõudis. Nimelt akumurukäärid, suurepärane abimees peenardelt närbunud lillevarte kärpimisel! Tavaliste aiakääridega on see töö paras nuhtlus ja röövib päris palju aega, kuid akumurukääride abil saab siuhvilksti tehtud.

Seotud lood:

Aga aed justkui üldse ei adu, et enam pole mõtet väga midagi uut luua. Magun on kopsaka õienupu püsti ajanud ja näitab servast õielehte. Eks peab püüdma teda ööseks kuidagi katta, ehk aitab. Tore oleks ta ära näha küll.

Õisigi jagub veel päris palju. Ja et kõik õiteilu esimese külmaga ei häviks, noppisin tuppa viimase lõhnava lillebuketi. Las rõõmustab mind siis mõned päevad veel toas.

Ja ega pikka pidu polegi. Järgmises postituses veel väike tagasivaade selleaastasele aiahooajale ja siis võibki vast otsad kokku tõmmata ja tubasematele tegevustele pühenduda.

Eks järgmisel aastal uue hooga nii blogis kui ka peenarde vahel!

LOE VEEL:

Valmistume sügiseks: sisustusnipid, millega kodu tõeliselt soojaks ja hubaseks muuta

FOTOD | Oma kätega tehtud suvila valmis 600 euro ja kolme nädalaga

Vanaema nipid, millega hoidised alati ōnnestuvad ja kaua säilivad

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare