Originaalilähedaselt taastatud šikk restoran Tuljak — vaata pilte!


Originaalilähedaselt taastatud šikk restoran Tuljak — vaata pilte!
1Partner Ehitus

Kuuekümnendatel Valve Pormeistri projekteeritud muinsuskaitsealune hoone taastati võimalikult originaalilähedasena. Sisekujunduse tegi Tarmo Piirmets arhitektuuribüroost Pink koos Martti Siimanniga. Hooviala haljastuse originaalilähedase projekti koostasid Lylian Meister ja Maarja Gustavson. 1Partner Ehitus andis uues kuues ja sisuga legendaarse hoone tellijale üle.

1Partner Ehituse juhi Üllar Hinno sõnul taastati algupärased hoonet ilmestavad karniisid uurimistöödel leitud originaallaudisega, puhastati välja vahepeal krohviga kaetud telliskivist seinad ja säilitati kõik, mida võimalik. Mis oli hävinud, see taastati fotode järgi. Restoranipidaja tellis retrovõtmes mööbli ja lasi originaalvalgustid ning sisustuselemendid taastada.

Üllar Hinno sõnul pole nõukogudeaegset tipparhitektuuri varem nii põhjalikult restaureeritud ja tulemusena sündis üks riigi stiilsemaid restorane.

Lisaks restoranile renoveeriti originaalilähedasena suur terrass, hoonet ümbritsev haljasala ning jäätisekiosk. Hoovis tuli mullakihi alt välja väga huvitav detail – kunagi kinni aetud, kuid korralikult säilinud bassein, mis samuti taastati. Restoran ja selle väliterrass mahutavad kuni 300 inimest.

Seotud lood:

“Renoveerimine on alati kompromisside otsimise kunst ja kuna lisaks muinsuskaitsjatele ja projekteerijatele olid ka hoone omanikud ja restoranipidajad pidevalt juures, siis selliste fantastiliselt pühendunud inimestega saabki ainult hea tulemus tulla,” rääkis Hinno.

Hoone arendas Baltek Arendus OÜ. Hoone restaureerimisprojekti koostas Apex Arhitektuuribüroo. Sisekujunduse tegi Tarmo Piirmets arhitektuuribüroost Pink koos Martti Siimanniga. Omanikujärelevalvet teostas Tarmo Jõulu ja muinsuskaitselist järelevalvet Maris Mändel. Tuljaku hooviala haljastuse originaalilähedase projekti koostasid Lylian Meister ja Maarja Gustavson.

Tunnustatud arhitekt Valve Pormeister projekteeris Lillepaviljoni juurdeehituseks kohviku “Tuljak” (Pirita tee 26E) aastatel 1964–1965, 1990ndatel muudeti restoran ümber restoran Carinaks.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare