Lummav kodu Kalamajas, mis püüab pilku gooti stiilis akende ja oma tornigaLummav kodu Kalamajas, mis püüab pilku gooti stiilis akende ja oma torniga
Foto: City24.ee

Päris oma torniga muinasjutuline elamine Kalamajas jäi meile silma City24.ee lehel. 1893. aastal valminud historitsistlikku stiili esindav puitmaja oli tollal mõeldud jõukale kodanikule ja kavandati oma aja silmapaistvamate arhitektide ja meistrite poolt. Kuigi müügis olev korter on sisustatud üdini kaasaegses võtmes, sobitub see ajaloolisesse keskkonda imeliselt hästi.

1940. aastal maja natsionaliseeriti ja jagati hulgaks väikesteks korteriteks, mida järgnevate aastakümnete jooksul korduvalt ümber ehitati. 2012. aastal ehitati hoone katusekorrus korteriks ja renoveeriti fassaad. Samal ajal korrastati ka hoone tänavapoolsetes nurkades paiknevad historitsistlikud gootiliku kujundusega vintskapid ja korterisse avanev samas stiilis tornike, mida kroonivad eriliselt kaunid aknad.

116-ruutmeetrine korter koosneb avatud planeeringuga köök-elutoast, kabinetist, saunast, kahest vannitoast, kahest ruumikast magamistoast ja klaaspõrandaga tornist.

Suure magamistoa juurde kuulub romantiline aknaga vanninurk. Katusealustesse on integreeritud täisulatuses kapid.

Seotud lood:

Loe veel

Rohkem pilte ja infot leiad City24 lehel.

LOE LISAKS:

Värvilise terrassiga värviline pööningukorter

Inspireerivaid ideid — kuidas kasutada nutikalt katusealust ruumi

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

MOODSA KODU TOP

Viimased uudised